Galaxy A42 5G Batarya Kapasitesiyle Göründü!

Galaxy a51

Samsung’un geçen yıldan beri yenilediği ve geliştirdiği A serisi, uygun fiyata amiral gemilerinde bulunan kimi özellikleri tüketicilerin beğenisine sunuyor. Yine şirket, 2019 yılında 5G destekli ilk akıllı telefonlarını duyurmuştu ve bu sene de 5G teknolojisini orta ve giriş seviyesi telefonlarına getirmek için çalışıyor.

Galaxy A42 5G ile ilgili en eski bilgi, telefonun Samsung tarafında 5G destekleyen en uygun fiyatlı akıllı telefon olması. Yani tüketicilerin güncel teknolojiyi daha uygun fiyatlarla kullanması hhedefleniyor.

Şimdi ise Çin’deki 3C sertifikası, telefonun pil kapasitesini ortaya çıkardı.

Samsung Galaxy A42 5G, 5.000 mAh pil ile tespit edildi

Bu sertifika, pil değerini 4860mAh olarak açıkça gösteriyor fakat sertifika süreciyle stok ürün arasında farklılıklar bulunduğu ve bu süreçte pil kapasitesinin biraz daha düşük görünmesi sebebiyle asıl değerin 5000mah olduğunu belirtmiş olalım. Her 2 kapasite de telefonun pil ömrünün tatmin edeceğinin kanıtı.

Telefonda 128GB dahili hafıza başlangıç modelde sunulacak. Ürün 2021’de; 5G teknolojisi kullanılan ülkelerde 5G’li versiyonla, diğer ülkelerde ise 4G’li versiyonla satışta olacak. Açıkçası artık bu  teknolojiye geçişte çalışmalar yapan ülkelerde de 5G’li modelin satılması gerekiyor diye düşünüyorum. Peki siz ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a42_5g_spotted_with_5000_mah_battery-news-44453.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap