Godaddy’den Veridyen’e Domain Transferi Nasıl Yapılır?

domain transferi

Herkese merhabalar. Bildiğiniz gibi Techno Voice domaini bir süredir Godaddy’de bulunuyordu. Fakat Godaddy’in kullanışsız paneli ve yavaş destek ekibi yüzünden domaini, hosting hizmeti aldığım Veridyen’e taşımaya karar verdim.

 

Domain transferi için hem Veridyen, hem Godaddy üzerinde yapmamız gereken bazı şeyler var

 

 

Godaddy

Domain transferi için ilk öncelikle Godaddy üzerindeki işlemleri tamamlamamız gerekiyor. İlk olarak Godaddy hesabınızda

oturum açın.

 

Buradan alqan adlarına gelin ve transfer edeceğiniz domaine tıklayıp ek ayarlara basın.

 

Orada transfer kilidi diye bir şey olacak, onu pasif konumdan aktif konuma getirin.

 

Daha sonra aşağıdan domain transferine tıklayın karşınıza gelen ekrandan devam eti seçin.

 

Bu ekranda bizden domain transfer edeceğimiz kuruluşu seçmemiz isteniyor. Diğer seçeneğini seçtiğinizde transfer kuruluşunu girmeniz gerekiyor. Hemen altında domaininizi neden transfer etmeniz gerektiği sizlere soruluyor. Ben bu 2 alanada “size ne” yazıp geçtim, D.

 

Devam ettiğimizde bizim E-posta adresimize bir yetki kodu gönderiliyor. Bu yetki kodunu bir yere not edelim, Veridyen’de yapacağımız işlemlerde gerekli olacak!

 

Veridyen.com adresinden “kullanıcı girişi” bölümüne gelin ve giriş bilgilerinizle oturum açın.

 

Daha sonra Veridyen ana sayfada “alınacak ya da transfer edilecek domain” bölümüne domaininizi girin. Çıkan ekranda size ait domaini bulun ve sepete ekle/transfer et tuşuna tıklayın.

 

Eğer başka bir alışveriş yapmayacaksanız sepet ikonuna tıklayın ve siparişi tamamlaya basın. Bu ekranda sizden istenilen yetki kodunu girin. Yetki kodunu yanlış girmeniz halinde Veridyen destek ekibi sizinle iletişime geçecek ve doğru kodu isteyecektir. 30 gün içerisinde yetki kodunu iletmemeniz halinde transfer işlemi iptal olacaktır.

 

Sonraki adımda dilerseniz VOIS paketini sepetinize ekleyerek kişisel bilgilerinizin gizlenmesini sağlayabilirsiniz. Siparişi tamamladığımızda ödememiz için fatura oluşturulacaktır.

 

Önemli not: Transfer işleminin başlayabilmesi için domaini önceden kaydettiğiniz E-posta adresinize bir onaylama E-postası gönderilecektir. Domain transferini bu E-postayı doğrulamadıysanız iptal edebilirsiniz. Doğrulama yapılmışsa transfer  iptal edilemeyecektir.

 

Faturanızı kredi/banka kartı ve ya EFT/havale ile ödedikten sonra transfer işleminiz başlayacaktır. Transfer işlemi, 2 – 8 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Transfer tamamlandığında domain 60 gün boyunca, satın aldığınız kuruluş dışında hiç bir sağlayıcıya transfer edilemeyecektir.

 

Transfer bittikten sonra size E-posta ile haber veriliyor. Tecrübelerime gelecek olursam, Veridyen panelinin Godaddy’e göre daha kullanışlı olduğunu kesinlikle söylemem gerekiyor. Bu arada bu anlatımda resim kullanmamamın nedeni elimde ekkran görüntüsünün olmamasıydı.

 

 

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap