Papara Güncellendi, İşte Yenilikler!

papara one cikan

Türkiye’de ödeme sistemleri alanında büyük bir rekabet var. Aslında 2016 yılında, PayPAL kapanana kadar bu sektör bizde çok fazla önemsenmiyordu. Fakat daha sonra Turkcell bile bu işin içine girdi. Hatta genç müşterileri kazanmak isteyen bankalar da ön ödemeli kartlarını kullanıma sundu.

Rekabetin giderek arttığı bu alanda sizi öne çıkaracak bazı farklılıklarınızın olması gerekiyor. İşte Papara, yeni özellikleriyle rakiplerinden 1 adım öne geçmeyi amaçlıyor. Şimdi gelin, bunlara yakından bakalım.

Yenilenen kartlar

Papara, web site ve mobil uygulama tasarımlarını yenilerken, kart tasarımlarında da değişiklik yaptı. Böylece normalde tip olarak aynı olan anonim ve isimli kartlar, artık birbirinden ayrılıyor. Size özel hazırlanan kart, Papara Black Card olurken, satış noktalarından aldığınız kart, gri renkli ve Papara Lite Card olarak isimlendirildi.

Bunun yanında artık Papara’da sadece internet alışverişlerinde kullanabileceğiniz bir sanal kart oluşturabilirsiniz. Papara, her ay 1 sanal kart oluşturmanıza izin veriyor.

Cashback ile harcamalarınızdan nakit kazanın!

Papara’nın yeni Cashback sistemi ile kampanya tarihi endişesi olmadan, kişi sınırlamasına takılmadan anlaşmalı markalardan  belirli oranlarda geri ödeme alabiliyorsunuz. Üstelik Netflix, YouTube Premium ve Spotify harcamalarınızın 10TL’ye kadar olan kısmı iade ediliyor. Bunun yanında Eczane’lerde %50, Teknosa’da %3 iade alabilirsiniz. Diğer anlaşmalı firmalara Papara’nın web sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

Faturalarınızı Papara ile ödeyin!

Birçok işlemin ekli olduğu Papara’da artık faturalarınızı, ücretsiz ödeyebilirsiniz. Fakat fatura ödemede kurum eksiği olduğunu söylememizde yarar var. Mesela mobil operatör fatura ödemelerinde Turkcell yok. Burada Turkcell’le ilgili bir durum da olabilir tabi ki, neticede kendi hizmetleri olan Paycell var. Fakat oldukça işe yarar bir özellik.

Banka hesabınıza paranızı ücretsiz çekin

Güncelleme öncesinde Papara hesabınızdaki paranızı banka hesabınıza çekmek için 1TL ücret ödemeniz gerekiyordu, fakat artık bu ücret de kaldırıldı. Yani artık Papara hesabınızdaki paranızı kendi banka hesabınıza çekmek için işlem ücreti ödemeyeceksiniz.

Hesap hareketlerinizi grafiksel olarak takip etme, hesap ayrıntılarınızı görüntüleme, QR kod ile ödeme, hesaba birden fazla kart tanımlama, ve başkasından para isteme gibi özellikler, yenilikler arasında yer alıyor. Papara mobil uygulamasını ve yenilikleri videolu incelememizi isterseniz, bize yorum atmanız yeterli.

Papara hesap açma

Eğer Papara’yı henüz denemediysseniz, hesabınızı Papara mobil uygulamasından veya Papara web sitesinden açabilirsiniz.

Papara’ya nasıl para yüklerim?

Eğer Papara kartınız varsa hesabınıza kartınızı ATM’ye takarak para yatırabilirsiniz. 500TL’ye kadar işlem ücreti alınmaz.

Yine banka ATM’lerinden kartsız işlemle, banka hesabınızdan EFT/havale ile ve Teknosa gibi anlaşmalı noktalardan hesabınıza para yükleyebilirsiniz.

Paranızı adınıza kayıtlı banka hesabınıza veya ATM’den kartınız ile çekebilirsiniz. ATM’den 500TL’ye kadar olan işlemler için ücret alınmıyor.

Papara, müşteri desdeği dışında bir çok konuyu halletmiş gibi görünüyor. Fakat mobil uygulama konusunda Paycell Hâlâ daha başarılı bbence.

Yenilenen Papara hakkında ne düşünüyorsunuz?

Papara Android UygulamasıPapara İOS Uygulaması

 

Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.