Ön Üretim İphone 12’nin Bir Videoda Kullanıldığı İddia Edildi!

İphone 12-temsili-2

Duyurusuna günler saydığımız İphone 12 ile ilgili yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Bu sefer de bir videoda, İphone 12 olduğu söylenen bir telefon var. Eğer doğruysa, telefon bir hayal kırıklığı olacak çünkü tasarım İphone 11 ile neredeyse aynı.

Aşağıda videoyu vereceğiz ancak önce gömelim şu İphone 12’yi. Geçmişteki bazı sızıntılar telefonda yer alan çentiğin biraz daha küçüleceğini söylüyordu. Fakat bir süre önce gelen bir fotoğraf ve az sonra göreceğiniz video diyor ki, çentik falan küçülmeyecek.

İphone 12 denilen cihazla ilgili bir diğer detay da kenar kıvrımların artık olmaması. Apple birkaç yıldır yuvarlatılmış tasarımlı İphone’lar üretiyordu, fakat İpad’ler düz bir tasarıma sahipti. Yeni İphone 12, İpad’i bu konuda takip edecek gibi görünüyor.

Daha kare bir telefon nasıl olur göreceğiz, şu çerçevesiz ekranlardan bu yana özlemiştik.

Apple’ın tasarım geliştirme konusunda çok yavaş olduğunu biliyoruz. Eğer bu videodaki akıllı telefon, bir İphone 12 ise, çentiğin küçülmesi veya kalkması için 2021’e umut besleyeceğiz.

Daha önce görmediğimiz bir şey Apple’dan ama, tasarım değişikliklerini belki Pro modele özel kılıyor olabilirler. Ama geçmişteki stratejilere baktığımızda pek imkan veremiyoruz.

Videoda gözükenlerden devam edelim, kamera dizilişi de önceden paylaşılan render görüntüleri ile uyuşmuyor, İphone 11 ile tamamen aynı.

Tabii rendrlar, şemalara dayanıyorsa kamera dizilişi bu şemaları kapsamıyor.

Bazı sızıntılar İphone 12 Pro ve İphone 12 Pro Max modellerinin dörtlü arka kamera kurulumuyla geleceğini, bazı sızıntılar da Pro modellerin sadece 3 kameraya sahip olduğunu iddia ediyordu. Buna baktığımızda İphone 12 ve 12 Max’in çift kamera  kurulumu ile gelme ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Bildiğiniz gibi İphone 12’de Lidar sensörünün de olması bekleniyor, fakat kaynakların bazıları bunu kameradan saymıyor. Tüm olasılıkları değerlendirdiğimizde videodaki telefon bir İphone 12 Pro veya Pro Max olabilir.

Telefonun arkasında FCC sertifika etiketi de yok, bu da telefonun üretim ve test aşamasında olduğunu  gösteriyor.

Tabii dediğimiz gibi, bu videonun bir clickbait olma ihtimali de yüksek. O yüzden bilgiyi doğrulayacak farklı bir sızıntı beklemekte fayda var.

İphone 12’den neler bekliyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/preproduction_iphone_12_allegedly_handled_on_video-news-45032.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap