İlginizi Çekebilir

Geekbench Sırası LG Q92’de!

q92 temsili

En çok satanlar listesinde gördüğümüz LG’yi son zamanlarda hiçbir listede göremiyoruz. Şirket o kadar yanlış pazarlama stratejisi izledi ki, akıllı telefon bölümü neredeyse batma noktasına geldi.

Telefonlarında eski işlemci kullanmayı da alışkanlık haline getiren şirket, “nihayet” diyebileceğimiz LG Q92 modelinde Snapdragon 765G işlemci kullanacak.

LG’nin Velvet 5G isimli bir telefon modeli üzerinde de çalıştığını biliyoruz, o telefonda da Snapdragon 765G işlemci kullanıyor şirket. Q92’nin lansmanının da yakın olduğunu düşünüyoruz, eğer Velvet’ten önce görürsek, LG’nin ilk 5G’li akıllı telefonu Q92 olacak.

Q92’nin Geekbench puanı, kardeşi Velvet 5G ile benzer.

Google Play Konsolu’nda telefonun, 6GB RAM’e sahip olacağı görünmüştü.

Geekbench 5'den LG Q920 (LM-Q920N) sonucu

LG Q92’nin ekran boyutu, Velvet ile aynı yani 6.8 inç. Ekran teknolojisi ise net değil, AMOLED veya LCD ekran kullanılacak ama  maliyetten ötürü bence LCD kullanılır. Ekran çözünürlüğü ise Full HD+ olacaktır.

Dahili depolama, 128GB olarak karşımıza çıkacak olsa da RAM ve dahili depolamada farklı konfigürasyonlar görebiliriz.

LG Velvet, premium segmente hitap edecekken Q92, şirketin ilk 5G destekli akıllı telefonu olacak.

https://www.gsmarena.com/lg_q92_passes_through_geekbench_with_snapdragon_765g_chipset_and_android_10-news-44611.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap