Bir Tane Daha, Vivo Y20, Endonezya’da Sertifika Aldı!

y20

Sabah yaptığımız haberde sizlere, Motorola’nın SD460 işlemcili Moto E7 Plus’ından bahsetmiştik. İşte aynı işlemciye sahip başka bir telefon, Vivo’dan geliyor. Karşınızda Vivo Y20.

Vivo, geçtiğimiz yıl duyurduğu Y19’u artık güncellemek istiyor ve sayı sırasından anladığımız üzere yeni Y telefonunun ismi Y20 olacak. Vivo Y20, Endonezya’da onaylandı.

vivo Y20, dümende Snapdragon 460 ile yolda

Endonezya’dan gelen bilgi, bize telefonun model numarasını (V2027) verdi. Yapılan araştırmalar sonucunda V2027 model kodunun 27 Temmuz’da Geekbench’te göründüğü,  252 tek çekirdek, 1239 çok çekirdek skoru aldığı ortaya çıktı.

vivo Y20, dümende Snapdragon 460 ile yolda

Karşılaştırma listesi ve haberin alındığı kaynağın ortaya koyduğu bilgiler, telefonun bizlere 4GB RAMve Qualcomm Snapdragon 460 işlemciyle   geleceğini söylüyor. Android 10 işletim sistemi yüklü telefonda Vivo’nun Funtouch OS arayüzü kullanılacak.

Vivo Y20 ile ilgili yakında çok daha fazla bilgi, sertifika ve testlerde elimize gelecektir. Bakalım Motorola Moto E7 Plus’tan farklı ne sunacak?

Her zaman söylüyorum yine söyleyeceğim, aynı telefonu 10 tane üreticinin yapması, teknoloji çöplüğünden başka bir şey değildir. Yapılsalar bile bu telefonların, tercih edildikleri ülkelerin dışına çıkmaması gerekiyor. Mesela Hindistan’da giriş seviyesi telefonlara büyük ilgi var, Vivo Y20 ve Moto E7 Plus gibi telefonlar yalnızca burada satışa sunulabilir. Ya da Çin’de de benzer bir durum var. Ve bu telefonların sınırlı sayıda üretilip, stoklar bittikten sonra satılmaması gerektiğini düşünüyorum. En azından zarar etmez üreticiler.

https://www.gsmarena.com/vivo_y20_is_on_the_way_with_the_snapdragon_460_at_the_helm-news-44755.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap