Batman: Arkham Asylum Game of The Year Edition Net Framework ve General Protection Fault hata çözümü!

Batman

Normalde böyle yazılar yazmam, Ama bir kaç gündür bu sorun ile uğraşıyordum ve çözdüm. Çözümünü sizler ile de paylaşmak istiyorum.
Bildiğiniz gibi oyun kanalında en son Batman: Arkham Origins’i bitirmiştik. Sonra da uzun bir ara vermiştik. İşte o arayı sonlandırmak için Batman: Arkham Asylum’ı indirdiğimde, (orijinal) Net Framework hatası aldım. Hata ise uygulamanızda işlenmemiş özel durum oluştu hatası. Bulabilirsem resmini aşağıya koyacağım.
Batman: Arkham Asylum Net Framework
Bu hata da iki adet seçenek var. Devam ve çıkış seçenekleri. Bu seçeneklerden devama tıklarsanız, Arkham Asylum Launcher’ı açılıyor ve bütün yazılar siyah (okunamayacak) bir şekilde karşınıza çıkıyor. Eğer olur da rastgele bir butona tıkladığınızda o buton Play’i temsil ediyorsa, General Protection Fault hatası alıyorsunuz ve oyun açılmıyor.
Batman: Arkham Asylum General Protection Fault
Bu hatanın çözümü ise gayet basit. Denetim masasına giriyorsunuz, Program kaldır’dan Nvidia PhysX’i kaldırıyorsunuz. Sonrasında Batman: Arkham Asylum’ı Steam’den başlatıyorsunuz. O sizin için Nvidia Physx’i yeniden yüklüyor ve oyunun Launcher’ı sorunsuz bir şekilde karşınıza geliyor. İşte bu kadar. Başka çözümler de var, Eğer bu işe yaramazsa aşağıya yorumlara yazın, Yanıtlamaya çalışırım.
Şimdi diyeceksiniz ki 11 yıllık oyun neden böyle bir şey anlattın? Oyun modern sistemlerde böyle bir sıkıntı çıkartıyor. Bu yüzden yardımcı olmak istedim.

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

Adım onur. 26 Haziran 2000 tarihinde doğdum. 8. Sınıftan itibaren oyunlar, teknoloji, VB. dallar ile ilgiliyim. Kendime ait bir Youtube kanalım, bir Twitter hesabım, bir Facebook hesabım, ve 2 adet yazı yazdığım sayfam var. Tabi bir sayfa bu sitenin kurucusuna aittir.

Yorum Yap