Diğer İnternet Sağlayıcı Kullananlar Dikkat, Türk Telekom, Port Ücretlerine zam yapabilir!

avea-turk-telekom-oldu-6549404.Jpeg
1

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin en büyük altyapı sağlayıcısı Türk Telekom, AKN’siz paketlerini duyurmuş, açıklanan fiyatlar oldukça tepki çekmişti. Daha sonra siteden kaldırılan tarifelerin, pahalı olmaları nedeniyle fiyat düzenlemesi yapılabileceği düşünülmüştü. Ancak değişen tek şey paket isimleri oldu ve fiyatlarda hiç bir değişiklik yaşanmadı.

Fiyatlar Nelerdi?

4Mbps 59.90TL

8MbPS 69.90TL

16MbPS 92.90TL

24MbPS 119TL

35MbPS 149TL

50MbPS 249TL

100MbPS 336TL

Gelen yüksek fiyatlara karşın TurkNet, NetSpeed ve Millikom gibi firmalardan hizmet alan kullanıcılar oldukça sevinmişti. Çünkü, örneğin TurkNet’te 64.99TL’ye 35MbPS’ye kadar hız alabiliyordunuz. Ancak ortaya çıkan söylentilere göre bu durum, çok yakında değişebilir.

Gelen bilgilere göre Türk Telekom, İnternet servis sağlayıcılarına gönderdiği bir yazıda, 27.12.2018 tarihinden sonra port ücretlerinde %50’lik bir zam uygulanabileceğine yer vermiş.

Bu iddiaların forumlarda yaygınlaşması üzerine deyinmemiz gerektiğini düşündük. Eğer iddialar gerçekse, TurkNet gibi Türk Telekom altyapısı kullanan servis sağlayıcılar, çok yüksek zamlar uygulamak zorunda kalacaklar. Sabit fiyat garantili hizmet satan firmalar, belirttikleri süre boyunca kullanıcılarına zam uygulamayacaktır, ancak 27.12.2018’den sonra ne olacağı büyük merak konusu.

Açıkçası yaptığı şeyin rekabete aykırı olduğunu umursamayan Türk Telekom, “Bizde onlardan hizmet almayız” diyenlere karşı tabiri caizse intikam alıyor. BTK’den ise ses seda yok.

Bu arada, Super Online ve Vodafone gibi bazı firmalarda Türk Telekom altyapısını kullanıyor. Yani yapılacak zam, onlarıda tehlikeye sokabilir.

Herkes AKN’siz internete geçiyoruz diye sevinirken böyle kötü haberler gelmesi, bazılarının derdinin hala cepleri olduğunu gösteriyor. Konuyla ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap