İlginizi Çekebilir

Facebook, Bilgisayar ekranı Kadar Büyük Bir Ekrana Sahip Hoparlörlerini Duyurdu!

FB-PORTAL-DUYURULDU

Bu yıl, gizlilik sorunları nedeniyle başı epey ağrıyan Facebook’un, bir hoparlör üzerinde çalıştığı biliniyordu. Bugün yapılan duyuruda Facebook nihayet sessizliği bozdu ve 2 Portal modelini duyurdu.

Büyük portal modeli 4-inç bas, 20W ses çıkışı sağğlarken küçük model biraz daha geriden geliyor. Ancak 2 cihazdada ses arttırmak için 4 mikrofon bağlantı seçeneğiniz bulunuyor.

Portal + 15.6-inç ekrana sahip ve yatay modda kullanılabiliyor. Haliyle kontrolü daha zor olacaktır. Küçük  model ise 10.1-inç ekrana sahip ve dikey modda daha rahat kontrol edilebiliyor. Facebook, kendi asistanını kullanmak yerine Dünya’nın en büyük E-ticaret platformu Amazon’un Alexa servisini kullanmaya karar vermiş. Fakat Portal’ın resmi sitesinde Alexa’ya özgü bazı özelliklerin kullanılamayacağı belirtiliyor. “Hey Portal!” komutu, cihazı kontrol etmeniz için sihirli bir komut olacak. Bu komutla, Messenger görüşmesi başlatabileceksiniz. Üstelik arkadaşlarınızla konuşabilmeniz için onların bir Portal’a ihtiyacı yok. Ayrıca, akıllı kamera sayesinde konuşma sırasında kamera hareketlerinizi algılayarak yer değiştirebiliyor. Bu size biraz ürkütücü gelebilir, fakat Facebook, Portal sitesinde bu ürüne özel bir gizlilik bildirimi yayımladı. Facebook, bu ürün üzerinden konuşmalarınızı dinleyemeyecek, görüntüleyemeyecek. Bunun dışında konuşmalarınız uçtan uca şifreleme teknolojisiyle gerçekleşecek, buda güvenlik riskini minimuma indirecektir. Dilerseniz kamera ve mikrofonu, cihazın üstündeki kontrol tuşlarıyla kapatabileceksiniz. Üründe AI desteğide bulunacak.

Spotify, Pandora ve İheartradio Facebook’un lansman ortakları arasında yer alıyor.  Cihazların fiyatı 199USD’dan başlıyor. Ürünün dağıtımlarının önümüzdeki ay başlaması bekleniyor. Facebook Portal ile ilgili detaylı bilgi için Facebook Portal sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Facebook Portal fotoğrafları

FB-portal-1

FB-portal-2

FB-portal-3

FB-portal-4

FB-portal-5

FB-portal-6

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap