Lenovo’nun Oyun Telefonu, 55W Hızlı Şarj İle Geliyor!

lenovo legion phone

Bundan birkaç sene önce Xiaomi, Asus gibi firmalar, oyun telefonları geliştirmeye başlamıştı. Amaç, kullanıcıların oyun alanında mobile bağlıığını güçlendirmekti, kısmen başarılı da oldu. Fakat donanımların kısıtlı, bu cihazlarla oynanacak kaliteli oyunların azlığı cihazların geleceğini olumsuz yönde etkiliyor. Yine de firmalar, bu alanda çalışmalar yapmaya devam ediyor.

Uzun süredir Lenovo’nun bir oyun telefonu üstünde çalıştığını biliyoruz. Şimdi Legion markası altında geliştirilecek telefonun tanıtım ve promosyon hediyeleriyle ilgili yeni sızıntılar geldi. Lenovo, Legion oyun markasıyla PC/dizüstü bilgisayar, aksesuar, gibi ürünlerde başarılı işlere imza atmıştı.

Ortaya çıkan görüntüler bir promosyon paketini gösteriyor, yukarıda belirtmiştik. Bu hediyelerde 2 şey görüyoruz, biri bir Gamepad (kontrolcü), diğeri ise bir kulaklık kılıfına benziyor. 2 kontrolcü var, bu kontrolcülerin her birinin birkaç düğmesi ve 1 analog çubuğunun olduğu fotoğrafta görülüyor.

Bunun dışında kulaklık kılıfına benzeyen şeyin ne olduğu net olarak anlaşılamıyor. Tabi cihaz satışa çıkana kadar bir değişiklik yapılır mı bu hediyelerde o bilinmez.

 

Lenovo Legion oyun telefonu hakkında bildiklerimiz çok sınırlı. Ele ulaşan bilgiler cihazda Qualcomm Snapdragon 865 işlemci olduğu ve gelişmiş bir soğutma sisteminin cihazda yer alacağı yönünde. Ayrıca cihaz 5G de destekleyecek ve ortaya çıkan videolardan anlaşılacağı üzere 55W hızlı şarj desteğine sahip olacak. Şirket, Antutu’da cihazın 600000’den yüksek puan alacağını vaat ediyor, ancak geçmişte Huawei ve Samsung’un puan yükseltmek için yaptığı farklı işlemler Antutu’ya olan güvenin gittikçe azalmasına sebep olmuştu. Zaten cihazları alırken Antutu skorunu çok göz önüne almanızın bir mantığı olduğunu düşünmüyorum.

Oyun telefonları gelip geçici bir heves mi olacak bunu ileride göreceğiz ancak performans canavarı bir ürün arıyorsanız bu telefonlar işinizi fazlasıyla görecektir. Geçen haberimizde söylediğimi tekrar söylüyorum, içerik üreticisiyseniz Android, beklentilerinizi karşılamayabilir. Peki sizin oyun telefonları hakkında fikirleriniz neler?

https://www.gsmarena.com/lenovos_legion_gaming_phone_will_charge_at_55w_check_out_the_gamepad_accessories-news-42027.php

Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.