Denuvo’nun son sürümü korsanlar tarafında kırılamadı!

Vurdu ve gol oldu.
İçinde bulunduğumuz sene çoğu yeni yapım Denuvo adlı sistem ile korunuyor. Denuvo’nun amacı ise oyunun ücretsiz olarak internete düşmemesini ve bir nevi korunmasını sağlıyor. Başta mantıklı gözükse de, Denuvo’yu korumak için kullanan oyun yapımcıların sonu hüsranla bitiyor.
Fakat Denuvo’nun son sürümü bu soruna sonunda dur diyebildi
Geçtiğimiz aylarda satışa sunulan birkaç oyun Denuvo’nun son sürümü ile koruma altına alınmıştı. Aralarında Assassin’s Creed: Origins’in de bulunan yapımlar, şu ana kadar kırılamadı. Tabii sadece Denuvo değil, AC: Origins aynı zamanda VMProtect adlı bir koruma sistemi de kullanılıyor. İlk olara “Bu tamamen WMProtect’in işi” olarak görünebilir, fakat Sonic Forces, Need For Speed: Payback ve Football Manager 2018 gibi oyunlar sadece Denuvo ile korunması ile beraber korsanlara halen yenik düşmedi.
Görünüşe göre Denuvo, yaklaşık bir günde kaybedilen oyunların ciddiyetini anlamış ve yeni sürümler ile beraber oyunları korumayı başarmış. Daha öncesinde eski sürümle yayınlanan South Park: Fractured But Whole, FIFA 18, Total War: WARHAMMER 2 ve Middle-Earth: Shadow of War gibi oyunlar bir gün içerisinde kırılmıştı.

MK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Adım onur. 26 Haziran 2000 tarihinde doğdum. 8. Sınıftan itibaren oyunlar, teknoloji, VB. dallar ile ilgiliyim. Kendime ait bir Youtube kanalım, bir Twitter hesabım, bir Facebook hesabım, ve 2 adet yazı yazdığım sayfam var. Tabi bir sayfa bu sitenin kurucusuna aittir.

Yorum Yap