İlginizi Çekebilir
Humankind

Huawei, Mate 40’tan Beklentisini %30 Düşürdü!

mate 40 kılıf

ABD’li tedarikçi ve şirketlerle sıkıntı yaşayan Huawei bu sıkıntıları gidermek için elinden geleni yapsa da çok büyük fayda sağlayamıyor. Şirkette genel olarak kasfetli bir hava eserken, Huawei, beklentisini düşürdüğünü gösteren bir hamle yaptı.

Huawei Mate 40 serisinin önümüzdeki ay resmiyet kazanması bekleniyor, çünkü önceki Mate serileri hep yılın son çeyreğinde duyurulmuştu. Ancak Tayvan’dan gelen raporlar, Çinli devin tedarikçilere verdiği siparişleri %30 oranında düşürdüğünü söylüyor. Huawei’in bileşen siparişlerini bu seviyede indirmesi, daha düşük sevkıyat adedi beklediğini gösteriyor.

Huawei Mate 40 ProHuawei Mate 40 ProHuawei Mate 40 Pro

*Mate 40 Pro

Şirket genelde sonraki yılın Kirin işlemcisini İFA fuarında tanıtıyordu, fakat İFA lansmanı, Kirin’in adı bile geçmeden geride kaldı. Huawei çevirimiçi bir konuşma yaptı fuarda, ancak bu konuşma yeni bir ürün duyurusu vs. amacıyla değil, şirketin Avrupa pazarından elini çekmeyeceği ve bölgeye yatırım yapmaya devam edeceğini göstermeyi amaçlıyordu.

Huawei CEO’su Richard Yu, geçtiğimiz ay Mate 40 serisinin de Kirin Silicon yonga setlerinden güç alacağını söyledi ancak sonrası ile ilgili bir şey demedi. Ortaya çıkan bilgiler de Huawei’in Kirin işlemcileri artık üretemeyeceği yönündeydi, hatta yine ortaya çıkan başka bir raporda ABD’nin TSMC’ye chip üretimi için engel getireceğini söylüyordu. Qualcomm da bu drumda yaşanacak sonuçla ilgili endişelerini dile getirmişti.

Huawei, Mate 40 akıllı telefonlar için% 30 daha az sipariş bekliyor

Haziran ayında Huawei, bu yıla ait yeni seri telefonlarını, 2020’nin son çeyreğinde 8 milyon adet satmasını hedef gösteren bir açıklama yapmıştı. Bu, ABD-Çin ilişkilerindeki bu sis duvarına karşılık şirketin en azından sayısal bir hedefe ulaşarak başarılı olma isteğini bize anlatıyor.

Huawei’in gerek işlemci, gerekse de diğer konularda yaşadığı ve yaşayacağı belirsizlikler teknoloji gündemini meşgul etmeye devam edecek gibi. Peki siz ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/huawei_expects_30_less_orders_for_mate_40_smartphones-news-45129.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap