İlginizi Çekebilir

Ve Bir Devrin Sonu, Google+ Kapanıyor!

google+

Google’ın 2011 yılında kullanıma sunduğu ve Facebook’a rakip olarak gördüğü Google+ servisinin fişi çekiliyor. Uygulamanın sonlandırılma nedeni ise dikkat çekiyor.

‘Google+ kullanıma kapatılıyor!

Facebook çıktığından beri, ona yetişmek ve pazarda belli bir paya sahip olabilmek için firmalar çalışmalarını sürdürüyordu. Bir çoğu Facebook’a direnemezken Google, 2011 yılında Facebook’un karşısına çıktı. Gmail’deki başarısını sosyal medyaya taşımayı hedefleyen Google+, ne yazıkki Android cihazımızın içinde yüklü gelen ve kullanmadığımız bir uygulama olmanın ötesine gidemedi. Google, yaptığı açıklamada hizmeti kullananların sayısının gittikçe azaldığı, kullananların ise çok az gönderi yayımladığını söyledi. Fakat tek neden bu değil.

Mart 2018’de ortaya çıkan bir güvenlik açığı nedeniyle milyonlarca kullanıcının verisi 3. Taraf geliştiricilerin eline geçti. Google, bunu açıklamak yerine sorunu bir şekilde ortadan kaldırmayı yani suskunluğu tercih etti. Yapılan son açıklamalarda ise Google, bu sorunun önemli olmadığını söyledi.

Google, Facebook’un yaptığı hatadan ders almamış gibi görünüyor. Kullanıcılar ne olursa olsun bu konu hakkında bilgilendirilmeliydi.

Hizmetin kapatılacağı uzun bir süredir konuşuluyordu. Nihayet Google, hizmeti sonlandırma kararı aldı. Kapandıktan sonra hizmete sadece kurumsal kullanıcılar erişebilecek. Hizmetin ne zaman kapatılacağı ise belli değil..

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap