Deltarune: Chapter 2 geliştirilmeye devam ediliyor!

Deltarune 2

2018’de çıkan ve Undertale ile aynı evrende geçen Deltarune’ün ilk bölümü oldukça beğenilmişti. Toby Fox, Geliştirmeye devam edeceğini fakat bunun Undertale’dan daha zor olduğunu söylemişti. Undertale’in 5. Yılı şerefine 2. Bölümden bazı haberler paylaştı. Genelde yaşadığı zorluklara deyiniyor.
Toby Fox:
Deltarune’ü geliştirirken Undertale’dan daha çok efor sarf ediyorum. Grafik şeması ve sistemleri daha karmaşık olmaya başladı. Undertale ile aynı evrende geçtiğinden senaryo bağlantısı kurmak zorlaşmaya başladı.
Üstelik Deltarune, Undertale’dan daha çok içerik barındırıyor. Oyunun üzerinde çok yoğun çalışıyorum, Bu yüzden bilek ve el ağrıları çekiyorum. Ağrılarım yüzünden klavyede yazı yazamıyorum. Bu sorunu aşmak için sesi yazıya dönüştüren bir program kullanıyorum.
Farklı bir oyun motoru bulmaya çalışsam da bu konuda da başarısız oldum.
Hep kötü haberler verdim ama iyi haberlerim de var.
Deltarune: Chapter 2’yi yıl sonundan önce tamamlayabileceğimi düşünüyorum. Çeviri, Hata giderme ve port işlemi bu duruma dahil değil tabi.
Bir diğer iyi haberim, Diğer bölümlerin ara sahne diyalogları, Müzikleri ve pek çok benzer materyalleri hazır. Diğer bölümleri geliştirirken 2. Bölümü temel alacağım, Bu da geliştirme sürecini epey hızlandıracak.
Deltarune: Chapter 2 ekran görüntüleri:
Deltarune: Chapter 2 -1
Deltarune: Chapter 2 -2
Deltarune: Chapter 2 -3
Deltarune: Chapter 2 -4

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

Adım onur. 26 Haziran 2000 tarihinde doğdum. 8. Sınıftan itibaren oyunlar, teknoloji, VB. dallar ile ilgiliyim. Kendime ait bir Youtube kanalım, bir Twitter hesabım, bir Facebook hesabım, ve 2 adet yazı yazdığım sayfam var. Tabi bir sayfa bu sitenin kurucusuna aittir.

Yorum Yap