Realme 7i Geliyor, İşte Bilinen Özellikleri ve Duyuru Tarihi

realme 7i

Realme 6/6 Pro ve 7/7 Pro’dan bahsederken hep övücü konuşmuştuk, çünkü telefonlar sınıflarına göre oldukça başarılıydı. Realme, bir de bu telefonların biraz daha alt seviye özellikleri içeren “İ” modellerini duyuruyor. İşte Realme 7i de 17 Eylül’de duyurulacak ve bazı özelliklerini biliyoruz.

7i’nin duyuru tarihi, Realme Endonezya tarafından paylaşıldı. Ayrıca bir sunumdan gelen fotoğraf, telefonun özellikleri ile ilgili bilgiler veriyor.

Realme 7i, resmen 17 Eylül'de gelen Snapdragon 662 ile sızdırıyor

Realme Endonezya, ülkede 7 ve 7i’nin duyurusunu yapacak. Standart Realme 7’yi zaten biliyoruz, Gelio G95 işlemciden güç alıyor falan. 7i’de ise Snapdragon 662 işlemcinin kullanılması bekleniyor.

Telefonla ilgili bildiğimiz diğer özellikler arasında 8GB RAM, 128GB dahili hafıza, 64MP ana kamera, 8MP (muhtemelen geniş açı sensörü) ikinci kamera ve 2 adet 2MP kamera içeren dörtlü kamera kurulumu, bulunuyor. 2MP’lik kameralar da %90 makro ve derinlik sensörüdür. Bunun yanında telefonda 5000mAh değerinde bir pil yer alıyor, tıpkı Abisi Realme 7’deki gibi. Telefonda kablosuz şarj teknolojisi de olacak fakat 18W hız ile ile sınırlı kalacağız.

Realme 7i, resmen 17 Eylül'de gelen Snapdragon 662 ile sızdırıyor

6.5 inçlik 90Hz LCD bir ekranla gelecek Realme 7i, HD+ çözünürlüğe sahip olması sebebiyle bu ekran yineleme hızının keyfini sürmenizde biraz sorunlu olabilir. Parmak izi okuyucu telefonun arka tarafında, ses kontrol ve güç tuşu ise sağ tarafta yer alıyor.

Telefonun duyuru etkinliği canlı olarak da yayımlanacak. Tüm detayları, önümüzdeki hafta öğrenmiş olacağız, o güne kadar bizi takip etmeye devam edin.

Realme 7i’yi beğendiniz mi?

https://www.gsmarena.com/realme_7i_leaks_with_snapdragon_662_officially_arriving_on_september_17-news-45127.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap