İlginizi Çekebilir

rootless Pixel Launcher, Yayımlandıktan Kısa Bir Süre Sonra Play Store’dan Kaldırıldı!

Google-pulls-popular-launcher-with-Google-Feed-integration-from-Play-Store

Android’in rahatça özelleştirilebilir olması iyi bir şey gibi görünebilir, fakat onunda belli bir sınırı var. PPixel arayüzünü diğer cihazlara getiren Rootles Pixel Launcher, kullanıcıları dışarıdan uygulama indirmeye yönlendirmesi sebebiyle Play Store’dan kaldırıldı.

Daha önceleri sadece Github geliştirici forumundan indirilebilen launcher kısa süre önce Google’ın uygulama mağazasındada yayımlandı.

Google’ın politikalarına göre, Play Store’daki bir uygulama aracılığıyla farklı bir uygulamanın dışarıdan yüklenmesine izin verilmiyor. Bunun gerekçesi güvenlik olarak gösteriliyor.

Uygulamanın geliştiricisi Amir Zaidi konuyla ilgili “Google Play politikaları gereği, kullanıcıları dışarıdan başka bir uygulama indirmeye yönlendiren uygulamaların Play Store’da bulunması yasaktır. Bu, Bridge kurulum penceresine sahip olamayacağım ve yeni bir çözüm üzerine çalışmam gerektiğini gösteriyor. Ayrıca paket ismi muhtemelen yasaklandı. Muhtemelen kullanıcılar, uygulamayı yeniden yüklemek ve ayarlamak zorunda kalacaklar. Bu benim hatam, üzerinde çalışıyorum” açıklamasında bulundu.

KAYNAĞI GÖRÜNTÜLE
Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap