Çiftlik Bank Hakkında Son gelişmeler!

headline.jpg
1

 

Kullanıcılara yatırım ile yüksek gelirler vaat eden ve yüklü miktarda para toplayan çiftlik bankın gerçek yüzü ortaya çıktı.

Önceden hükumet tarafından başlatılan soruşturma tamamlandı ve firmanın nitelikli dolandırıcılık yaptığı belirlendi. Firma uzun süredir çeşitli bahaneler ile üyelere ödeme yapmayı durdurmuştu.

Akrabası bile kandırıldığını söyledi

CEO Mehmet Aydının akrabası olan Muhammed Aydın, kandırıldığını söyleyerek şu açıklamayı yaptı:

Parayla gittik hayvan aldık. Şu an bizim burada hayvanlarımız var ama alamıyoruz. Suç duyurusunda bulunacağız. 50 bin lira para verdim. TIR’ını satıp hayvan alan var. Kendimizi yakalım mı valiliğin önünde? Bu hayvanlar bizim. Ama şimdi bir tane saman balyası bile vermiyorlar. Herhangi bir ödeme yapmadılar. Dediler ki; kişi başı 3’er tane hayvan dağıtıyorlar dediler. Antalya, Ankara, İzmir’den gelen var buraya.

Çiftçiler İnegöl tehsisini bastı

 

Madur çiftçiler çiftlik bank tehsisinin önüne gelerek kendilerine ait olan hayvanları almak istediler. Bu sırada çıkan karışıklık polisler tarafından önlendi.

CEO Uruguğay’a kaçtı!

Sözcü gazetesinin haberine göre Mehmet Aydın, Uruguay’ın lüks bir semtinden ev alarak buraya yerleşti.

Mehmet Çevik geri vites yaptı!

 

Diriliş Ertuğrul dizisinde Deli Demir karakterini canlandıran Çevik, çiftlik bankın reklamında oynamış, hatta açılış konuşmasına katılıp motivasyon bile vermiş. Yaptığı açıklama şöyle:

Ben sadece reklamlarda oynadım. Suç mu? Medya ve iletişim danışmanını siz yazdınız. Benim resmi görevim yok’

Çevik’in Çiftlik Bank’ta basın ve medya koordinatörü Mehmet Aydın’ın yanında yer aldığını belirtmekte fayda var.

Eşiyle Boşanmış!

 

Bunun dışında Mehmet Aydın’ın firar etmeden önce eşi Sıla Aydın Soysal’ı da boşadığı ortaya çıktı. Eşiyle ilgili ifşalarda bulunan, kendisini ölümle tehdit ettiğini belirten Sıla Soysal: “Mehmet bana hep iyi tarafını gösterdi. Benim fikrime göre bu planlanmış bir şeydi. Bu kadar para toplandıktan sonra insan bu kadar kolay kaçamaz. Ben Mehmet Aydın’ı dolandırmış olsaydım servetime servet katmış olmalıydım. Ben Çiftlik Bank ile aklımdaki soru işaretleri dolayısıyla boşandım. O paralar ona helal olmayacak. İnsanları kandırdı. Çiftlik Bank açılışlarına koşarken bir açıklama yapabilirdi. 3 aydır ortada yok. Herkes beni arıyor. Ben 20 yaşındayım hakaretlere uğruyorum” dedi.

Geçen gün şirketin temel ofisi boşaltıldı. Ayrıca sosyal medya ve web sitesi artık kullanılamıyor.

Çiftlik Bank’ı Savunan Vardı!

 

Tüm uyarılara rağmen sosyal medyada Çiftlik Bank uğruna insanlara hakaret edenler vardı. Onlar için bu gelişme önemli gibi görünüyor.

Ne Kadar Para toplandı?

Geçtiğimiz hafta içerisinde bazı bilgiler paylaşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Çiftlik Bank’ın üye sayısının 132 bini aktif olmak üzere toplam 500 bin olduğunu, bu kişilerden yüksek kar vaatleriyle ciddi paralar toplandığını açıklamıştı. SPK’nın hazırladığı rapora göre Çiftlik Bank, 2016-2017 arasında 77 bin 843 kişiden toplam 511.7 milyon TL toplayıp 62 bin 877 kişiye 398.3 milyon TL ödeme yaptı. Geriye kalan 113.4 milyon TL ise Kuzey Kıbrıs’a aktarıldı.

Genel Müdürden Skandal sözler!

 

Genel Müdür Niyazi Karakoç, kamooyuna aşağıdaki açıklamayı yaptı!

DUYURU

3 Ocak 2018 tarihinde Çiftlik Bank CEO su Mehmet AYDIN tarafından şahsıma Şirketin Genel Müdürlüğünü yapmam konusunda bir teklifte bulunulmuştur.

Yapılan teklifte, Şirketin zor durumda olduğu, yönetim kadrosunda boşlukların yer aldığı, Genel Müdürlük tekliflerini kabul etmem halinde ise yönetim teşekkülünün tamamen şahsıma verilerek yetkilendirileceğim ifade edilmiştir. Şahsıma yapılan bu teklif üzerine bir kaç gün müsaade isteyip, kararımı kendilerine bildireceğimi belirtmiştim.

 


Bu süreçte yaptığım istişareler neticesinde, Mehmet AYDIN hakkında iyi niyetli, ülkesine yatırım yapan ve istihdam sağlayan biri olduğu kanaatine varmıştım.

Geçmiş yönetimin iş bilmezliği ve yapılan yatırımlarda ciddi usulsüzlüklerin olduğu, bu sorunlardan dolayı SPK (Sermaye piyasası kurulu) ve bazı bakanlıkların inceleme başlattıkları bilgisi ile bir an önce tarafıma yapılan teklifin sonucunun bildirilmesi talep edildi. O süreçte yaklaşık 500 bin üyenin bulunduğu, oyuncuların haklarını aramak ve korumak için bütünüyle Mehmet AYDIN ın samimiyetine güvenerek nihayetinde teklifini kabul ettim.

09.02.2018 tarihinde devletin bir neferi olarak onurla yürüttüğüm 23 yıllık memuriyet hayatımı geride bırakarak, şirketteki görevime resmi olarak başlamış oldum. Üstlendiğim görevde ilk olarak; Şirketin bünyesindeki olumsuzlukları gidermek adına ÇANAKKALE DORA GIDA İÇ. İNŞ. PAT. TAR. TUR. TİC. LTD.ŞTİ. nde, daha sonra Ankara’da bulunan bölge müdürlüğümüzde denetimler yaptırdık. Atadığımız Satın alma Müdürü ile mal ve ürün alımlarında ciddi anlamda tasarrufa gidildi. Şirketin kurumsallaşması adına gece gündüz ve mesai mefhumu gözetmeksizin var gücümüzle çalıştık. Çiftliklerdeki üretimlerin entegre tesislerinde tüketimlere hazır hale getirilmesi ve ürünlerin halka sunulması bizleri ciddi anlamda heyecanlandırmıştı.

 

Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar, Kurucu Başkan CEO Mehmet AYDIN ile sadece 1 kez yüz yüze görüşme imkânımız olmuş ve bunun haricinde başka bir görüşme veya toplantı söz konusu olmamıştır. Dolayısıyla kendisi sürekli yurt dışında bulunduğundan, konuları ve süreci değerlendirmek adına toplantı veya istişareler yapma imkânımız da maalesef olmamıştır.

Şirketin kurumsallık adına yönetimi tarafımıza tevdi edilmiş ancak finans kısmı kendilerinde kalmış, tüm harcama ve ödemeler ise eski finans müdürü Koray HASGÜL tarafından yürütülmüştür. Bu kısa zaman içerisinde mevcut vaziyetin farklı sorunlara yol açacağı endişesi artık bizlerde var olmaya başlamıştır. Bütün imkânsızlıklara rağmen, bayi temsilcilerimizle üyelerimize daha iyi hizmet sunmanın gayreti içerisinde olduk. Süreç içerisinde Mehmet AYDIN’ın ülkeye dönmesi gerektiğini ve şirketin başında bulunması gerektiğini defaatle ifade ettik. Her davetimizde tarafımıza verilen cevap ise “yakında gelirim” olmuştur.

Şirketin Genel Müdürü olduğum halde çiftliklerin ihtiyaçları, bayilerin ödemeleri, üyelerimizin iadeleri ile ilgili hiçbir yetkimin olmaması ile çalışma şartlarını daha da çıkmaza soktuğunu anlamış oldum. Bir şirkette yönetimin bizlerde, harcama tasarrufunun ise başkalarında olması hali, bizlere olan güvensizlik veya bilmemizi istemedikleri bir şeylerin var olduğu gibi bir evham ile bizleri baş başa bırakmıştır.

Bu itibarla 9 Şubat tarihinden bu yana yaklaşık ‘1 aylık’ süre içerisindeki iyi niyetli çabalarımıza Mehmet AYDIN Bey asla yardımcı olmamıştır. Gelişen sürecin bize hiçbir yol bırakmadığı tarafımızca anlaşıldığından üzülerek, müteessir duygularla Çiftlik Bank ailesinden ayrılıyor ve yönetim kurulu başkanlığından istifa ediyorum.

Çiftlik Bank ta ‘1 aylık’ gibi kısa bir çalışma sürecinde CEO Mehmet AYDIN tarafından iyi niyetimiz kullanılmış olup kendisi hakkında Maddi ve manevi suç duyurusunda bulunacağımı beyan ederim.

Son söz olarak; Devletimizin herhangi bir kurumuna veya yargıya hesabını veremeyeceğim bir hususun olmadığını, devletimizin herhangi bir kurumunca talep edilmesi halinde her zaman ‘1 aylık’ çalışma sürecine dair her türlü ifadeyi arz edebileceğimi belirtmek, isterim.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

Niyazi KARAKOÇ

Sonuç

Size tavsiyemiz bu tür sitelere yatırım yapmamanız ve uzak durmanız. CEO milletten topladığı paralar ile sefa sürüyor. Son olarak hiçbir şirketi körü körüne savunmayın.

Bu içeriğin bir kısmı Webtekno’dan alınmıştır.

 

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap