İlginizi Çekebilir

Challenge videolarından etkilenen 7 yaşındaki çocuk öldü!


DURRRRRRRR YOUTUBE!
Deterjan yemek, deodorant çekmek, bayılana kadar nefes tutmak ve burundan prezervatif sokup ağızdan çıkarmak gençlerin yeni YouTube trendleri oldu.
YouTube trend videolarının bazen ciddi anlamda saçmaladığı gün gibi ortada duruyor. Ülkemizden çıkan trend videolarına nazaran özellikle Amerika ve Avrupa’da çıkan trend videoları, gerçekten de gençleri fazlasıyla etkiliyor. Kullanıcıların birbirlerine meydan okudukları ve kendilerini kanıtlamaya çalıştıkları bu videolar, yine bir can daha aldı. BBC Türkçe’nin yaptığı habere göre Adrielly Gonçalves isimli 7 yaşındaki çocuk, ani kalp yetmezliği ile Sao Paulo’da kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen öldü.
YouTube trend videoları yine bir can daha aldı

Çocuğun bir yakını ise Facebook paylaşımında Adrielly’nin, YouTube üzerinden izlediği bir videodan etkilenip deodorantı içine çekerek öldüğünü belirtti. Akrabası ise “Masum bir çocuktu, birden deodorantı ağzına dayadı. Çocuklarımızın internet üzerinde nelere baktıklarını takip etmeleri için ebeveynleri uyarmalıyız.” mesajını verdi.Binlerce YouTuber bu tarz videolar yaparak fazla izlenme elde etmeye çalışıyorlar. Aynı şekilde deodorant çekme videolarının yanında, videoda bulaşık deterjanı yiyen YouTuber’ların da sayısı oldukça fazla durumda. Hatta Kuzey Amerika’da bazı insanların deterjan yediği için hastaneye kaldırıldığı haberleri de internette dolaşıyor. Son olarak bu şekilde ölüme sebebiyet verecek challenge videolarının artık YouTube tarafından yasaklandığını belirtelim.

Bildiğiniz gibi internet ve youtube alemi, her geçen gün karanlık noktalara doğru sürükleniyor. Fakat bizim yapabileceğimiz bir şey var mı? HAYIR! Sizden tek ricam “YENİ ANNE VE BABA ADAYLARINA SÖYLÜYORUM!” ÇOCUĞUNUZUN ELİNE SUSMASI İÇİN TABLET, TELEFON VB. VERMEYİN!
#ÇOCUKLAR BAĞIMLI OLMASIN!

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

Adım onur. 26 Haziran 2000 tarihinde doğdum. 8. Sınıftan itibaren oyunlar, teknoloji, VB. dallar ile ilgiliyim. Kendime ait bir Youtube kanalım, bir Twitter hesabım, bir Facebook hesabım, ve 2 adet yazı yazdığım sayfam var. Tabi bir sayfa bu sitenin kurucusuna aittir.

Yorum Yap