İlginizi Çekebilir

Disney, Star Wars isim haklarını EA Games’tan alıyor mu?

Keşke alsa, daha güzel Star Wars oyunları görsek.
Yeni Star Wars oyunlarını kim yapacak?
Star Wars yeni filmleri ile birlikte her zamankinden çok daha popüler bir hale gelmiş durumda. Üstelik bu önemli marka için yoğun geçen dönem önümüzdeki aylarda ve yıllarda gelecek yeni filmler ile çok daha yükselişe geçeceğe benziyor. Hal böyle olunca Star Wars adı ile çıkan oyunların önemi de iyice yükselmiş durumda. Peki Disney, Star Wars oyunlarından ne kadar memnun?
Star Wars oyunları başka firmaya mı geçiyor?
Star Wars: Battlefront 2’nin yaşamış olduğu skandallardan sonra Disney’in EA Games’i sıkıştırdığına dair gelen haberler ile karşılaşmıştık. Bu aralar ise çok daha önemli bir haber ortaya çıktı. henüz doğrulama gelmediği için dedikodu olarak dolaşan bu habere göre Disney, Star Wars oyunlarının isim haklarını EA Games’ten alabilir.
2013 yılında Disney ve LucasFilm ile masaya oturan EA Games, oyunların isim hakkı için yeni bir anlaşma imzalamıştı. Fakat Star Wars oyunlarının iptal edilmesi ve Loot Box olaylarından sonra Lucas’ın durumdan çok memnun olmadığı da rapor edilmiş durumda. Bunun sonucunda ise firmanın isim haklarını EA Games’ten alabileceği konuşuluyor. Dahası Lucas tarafının şimdiden Ubisoft ve Activision gibi firmalar ile görüştüğü de rapor edilmiş. Siz ne düşünüyorsunuz?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Adım onur. 26 Haziran 2000 tarihinde doğdum. 8. Sınıftan itibaren oyunlar, teknoloji, VB. dallar ile ilgiliyim. Kendime ait bir Youtube kanalım, bir Twitter hesabım, bir Facebook hesabım, ve 2 adet yazı yazdığım sayfam var. Tabi bir sayfa bu sitenin kurucusuna aittir.

Yorum Yap