Microsoft Surface Duo, Dijital Bir Kalem İle Gelecek!

Surface Duo

Geçtiğimiz günlerde Microsoft’un katlanabilir cihazı Surface Duo’nun bazı teknik özellikleri ortaya çıkmıştı. Bunun haberini yapamadık ama yakın zamanda bir yazı yayımlarım diye düşünüyorum. Ama şunu söyleyeyim, cihaz Android işletim sistemiyle gelecek ve “biraz” pahalı olacak.

Şimdi ise cihazın Stylus kalemiyle ilgili bazı bilgiler öğrendik. Samsung’un Galaxy Note serisiyle alıştığımız bu dijital kalemler, bazı işlerde hayatımızı fazlaca kolaylaştırıyor.

Windows Latest, Surface Duo’nun, Surfacebook ve Surface tablet gibi diğer Surface serisi cihazlarının genel kullanıcı deneyimine yakın olması için gelişmiş prob bucu entegrasyonuile geleceğini söylüyor. Geliştiriciler şuanda bunun için çalışmalarını sürdürüyorlar. Surface Duo’nun bildiğiniz gibi 2 ekranı bulunuyor, bu kalem 2 ekranda da sorunsuz çalışacak.

Surface Pen, farklı basınç seviyelerine karşı duyarlı olacak. Ayrıca, Cihazın Android ekranından diğer ekrana sürükleme yapabilecek ve ekran görüntüsü almak için kaleme çift dokunma gibi özgün özellikleri kullanabileceksiniz.

Önerilen Yazı
BİR MİCROSOFT FACİYASI OLAN WİNDOWS PHONE NASIL BİTTİ?
Önerilen Yazı
Microsoft, Görme Engellilerin Xbox Kolunu Kullanabilmelerini sağlamak Amacıyla Yeni Bir Patent Aldı!

 

Bunun yanında geliştiriciler gecikme süresi için de çalışmalar yapıyor. Örneğin kalemi kullanıp ekran üzerinde boyama yaptığınızda neredeyse gerçek bir kâğıdı boyuyormuş gibi hissedeceksiniz.

Her şey mükemmel görünüyor ancak geliştiricilerin aşması gereken bir zorluk var. Bu zorluk, çoklu dokunmatik protokolde eğim değerinin olmaması. Sebebi de Android’in Linüx çekirdeği, bakalım geliştiriciler bu soruna çözüm üretebilecekler mi? Bu özel yapının olmaması dışında nasıl sorunlar Microsoft Surface Duo geliştiricilerini bekliyor bilmiyoruz.

Son olarak cihazın işletim sistemiyle ilgili bilgi verelim, bu detayları veren rapor Surface Duo’nun kutudan çıktığında Android 10 ile geleceğini, daha sonra Android 11’e yükseltileceğini belirtiyor.

https://www.gsmarena.com/microsoft_surface_duo_to_come_with_advanced_stylus_support_and_precision-news-43411.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap