Asus ROG Phone 3’ün İşlemcisi Onaylandı!

rog-phone-3

Oyun telefonları 2016 yılından beri hayatımızda ve yüksek donanımlarıyla, ısı borularıyla ve kimi zaman tasarımlarıyla dikkat çekiyorlar. Birkaç üreticinin bu alana giriş yapmasından sonra PC üreticileri, bu alanda bir yönelim gördüler ve oyun telefonları duyurmaya başladılar. Bu üreticilerden biri de Asus, ve ROG markasının başarısını, akıllı telefonlarıyla da sürdürmek istiyor.

ROG Phone altında bugüne kadar 2 model duyuran şirket, serinin 3. Modelini 22 Temmuz’da tanıtacak. Telefonun, önceden olduğu gibi bu yıl da en güçlü oyun telefonu unvanını koruması bekleniyor.

Söylentiler, bu telefonun Snapdragon 865’in yenilenmiş bir versiyonuyla geleceğini söylüyordu, bugün ise şirket, Twitter hesabından cihazın Snapdragon 865 işlemciyle geleceğini doğruladı.

Asus, geçen yıl duyurduğu ROG Phone modelinde Snapdragon 855’in hız aşırtmalı bir modelini kullanmıştı, bu yılda aynı şekilde olacağı kesin gibi görünüyor.

Bu yonga setinde; 3.09GHz hızında çalışan Kryo 585 Gold çekirdeklerinden 3 tane, yüksek performanslı Kryo 585 Prime çekirdeklerinden 1 tane ve 1.8 ve 2.42 GHz hızlarında çalışan düşük performanslı Kryo 585 Silver çekirdeklerinden 4 tane bulunuyor.

*ROG Phone 3 TENAA resimleri

Geçen ay ortaya çıkan TENAA sertifikasında cihazın birçok özelliği bulunuyordu. Bu özelliklerden bazıları şunlar: 64MP ana kamera +13MP ikinci kamera, 30W hızlı şarj destekli 5800MAh pil, 144Hz yineleme hızına sahip Full HD çözünürlüklü 6.59 inçlik OLED ekran.

Bu minik oyun canavarıyla ilgili bilgileri 2 hafta sonra öğrenmiş olacağız. Siz oyun telefonları hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/asus_rog_phone_3_confirmed_to_pack_snapdragon_865_chipset-news-44162.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap