Galaxy S21 Ultra’nın Pil Kapasitesi, S20 Ultra İle Aynı Olacak!

s20

Pil ömrü konusunda son zamanlarda kapasiteden çok yazılım optimizasyonu öne çıkıyor. Samsung tarafında bu, 2015 yılında Galaxy S6 ile başlamıştı ve o telefon pil ömrü konusunda bayağı eleştirilmişti.

Galaxy M51’i biliyorsunuz, 6000mAh’lik bir pil kapasitesine sahipti. Fakat benchmark testleri, pil ömrü konusunda telefonun mAh değeri kadar güçlü olmadığını gösterdi. Evet, pil kapasitesi kullanım süresi için bir etken fakat tek etken bu değil.

Bu sene duyurulan Galaxy S20 Ultra’da 5000mAh değerinde pil kullanan Samsung, 2021 amiral gemisi Galaxy S21’de de aynı değerde pil kullanacak.

Bu bilgi, GalaxyClub tarafından ortaya çıkarıldı. Üstelik sadece pil kapasitesini değil, pilin model numarasını falan da öğreniyoruz.

Samsung Galaxy S21 Ultra, 5.000 mAh pili koruyacak

Pilin model numarası EB-BG998ABY ve 4,885 mAh olarak derecelendirilmiş, tipik kapasite ise 5000mAh olacak, bunu da S20 serisindeki benzerlikten anlıyoruz.

Buna  karşılık Galaxy S21 ve S21+’da pil kapasitesinde artış olacak. Galaxy S21 3880mAh, S21+ ise 4660 mAh pille gelecek.

Yeni Samsung Exynos ve Qualcomm Snapdragon işlemciler 5nm üretim teknolojisine sahip olduğu ve verimlilik alanında iyileştirmelerle geldikleri için pilin tipik değerinde olmasa bile performansında önemli bir artış bekleyebiliriz.

Şimdi de Galaxy S21 serisi ile ilgili neler bildiğimize bakalım, 3C’den gelen sızıntıya göre Galaxy S21 SM-G991, S21+ ise SM-G996 model numarasına sahip olacak. Sızdırılan sertifika, cihazların pillerini Samsung’un ürettmeyeceğini, Çin’li bir şirket olan Ningde Amperex teknoloji Limited şirketi’nin bu görevi üstleneceğini söylüyor. Açıkçası Samsung’tan pek beklemediğimiz bir hareket.

Galaxy S21 +

Son olarak yukarıdaki verilerin tipik değerler olmadığını belirteyim, Galaxy S21’in tipik kapasitesi 4000mAh olacaktır, fakat S21+’nın, kapasite artışı dışında tipik pil kapasitesi ile ilgili bilgi sahibi eğiliz.

Akıllı telefonların pil ömrü hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s21_ultra_will_retain_the_5000_mah_battery-news-45315.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap