İlginizi Çekebilir

HMD Global’dan Alkışlanacak Hareket!

nokia 1

Nokia’nın marka haklarının sahibi olan HMD Global, 2017 yılından beri bu marka altında akıllı telefonlar duyuruyor. Bu akıllı telefonlardan biri de 2018 yılında karşımıza çıkan ve giriş seviyesi donanımlarla gelen Nokia 1’di.

Şunu söylemek lazım, Android tarafında güncelleme konusunda büyük ilerlemeler var. Nokia zaten ilk Android telefonundan bu yana güncellemeleri düzenli bir şekilde veriyor. Samsung’ta ise bu iş gittikçe daha iyi hale geliyor.

Nokia 1 de Android 8.0 Oreo GO Edition sürümüyle piyasaya sürülmüştü. Cihazın içinde yer alan bileşenler düşük seviyede olduğu için fiyat da çok uygundu.

Yeni Android 10 GO güncellemesi, şimdi bu cihazlara yüklenebilir durumda. İşletim sisteminde yer alan özelliklerin düşük donanımlara uygun şekilde optimize edilmesi ve Nokia 1 donanımının da yeterli olması, bu telefonun ikinci kez Android güncellemesi almasını sağladı.

İşte HMD Global başkanının Tweet’i:

Bu güncelleme şu anda; Bangladeş, Kamboçya, Hindistan, Endonezya, Laos, Malezya, Myanmar, Nepal, Filipinler, Singapur, Sri Lanka, Tayland ve Vietnam’da indirmeye sunuldu. Güncelleme aşamalı olarak dağıtılacak; kullanıcıların %10’u bugün güncellemeyi yükleyebilecek, 10 Temmuz’da %50’sine ulaşmış olacak ve 12 Temmuz’da kullanıcıların geri kalan yarısı da güncellemeyi almış olacak.

Nokia 1, tahminimce son büyük güncellemesini aldı ama HMD Global’ın daha önce çeşitli sürprizler yaptığını hatırlıyoruz, bekleyip göreceğiz.

https://www.gsmarena.com/nokia_1_from_2018_is_now_receiving_the_update_to_android_10_go_edition-news-44150.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap