İlginizi Çekebilir

Asus, Fiyat Performans Odaklı 4 Telefon Üzerinde Çalışıyor!

asus phone-temsil

Üreticiler orta sınıf cihazlar tercih eden tüketiciler için çeşitli ürünler duyuruyor. Bu kategoride genel olarak Samsung satışlarda ağır basıyor, ancak Çin’e doğru gittiğimizde işler değişmeye başlıyor.

Bilgisayarlarıyla ün kazanan üreticiler de son yıllarda akıllı telefon işine girdi. Bunlardan ilkiydi Asus, ve İntel ATOM işlemcilerle yüksek performanslı ama uygun fiyatlı çeşitli ürünler duyurdu zamanunda. İntel, mobil işlemci pazarında umduğunu bulamayınca işten çekildi ve Asus, Qualcomm  ile çalışmaya başladı.

ROG Phone ve Zenfone amiral gemileriyle tüketicilerin dikkatini çeken Asus, şimdi orta sınıf ülkelerin ihtiyaçları için akıllı telefon geliştiriyor gibi gözüküyor.

Asus CEO’su Jerry Shen, 2018’in sonunda istifa ettikten sonra, şirket orta seviye telefon pazarından uzaklaşmaya başladı. En sson 2019’un Nisan ayında Asus L2 isimli bir orta seviye telefon gördüğümüz Asus, yaklaşık 1.5 yıldır bu seviyede cihaz duyurmuyor.

Ama kod adları “Lito”, “Lagoon”, “Bengal” ve “Scuba” olan 4 akıllı telefon sızdırıldı ve şirket, politikasında geriye dönecek anlaşılan.

Bu kod adları, bazı işlemcilerin akod adlarıyla aynı, yani yonga setleri hakkında tahminlerimiz var, ve hepsi orta seviyede konumlanacak.

Asus telefon sızıntısıAsus telefon sızıntısıAsus telefon sızıntısıAsus telefon sızıntısı

“Lito” kod adı, Qualcomm’un orta seviyedeki güçlü işlemcileri SD 765/765G’ye ait. “Lagoon” kod adı ise Snapdragon 690 işlemcisinin kod adı. Bu 2 işlemcinin ortak yönü, 5G desteğiyle gelmeleri, yani bu bu 2 telefon, yeni nesil bağlantı teknolojilerini destekleyecek.

“Bengal” ve “Scuba” kod adlarına geldiğimizde işler biraz değişiyor ve son 2 telefon, performans yönüyle diğerlerinden önemli derecede ayrılıyor. Bengal kod adına sahip Asus telefonun işlemcisi Snapdragon 662 veya 460 olabilecekken, Scuba kod adı giriş seviyesinin de giriş seviyesi Snapdragon 200’le ilişkilendiriliyor.

Maalesef birbilerinden farklı bu 4 akıllı telefonla ilgili bildiklerimiz şimdilik bunlarla sınırlı. İlerleyen günlerde sızıntılar daha fazla detayı ortaya çıkaracaktır, o günlere kadar telefonların isimleri de bir sır olarak kalacak, D.

Asus’un yeni telefonları hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/asus_might_be_working_on_four_budget_smartphones-news-44990.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap