İlginizi Çekebilir

Apple, 30 Ekim Etkinliğinde Neler Duyuracak?

ipad-pro-2018

Geçtiğimiz Eylül ayının başında yeni amiral gemi akıllı telefonlarının duyurusunu gerçekleştiren Apple’ın, Yeni İpad ve Mac bilgisayarları başka bir etkinlikte duyuracağı ortaya çıkmıştı. O etkinlik, takvimler 30 Ekim Salı’yı gösterdiğinde düzenlenecek ve çerçevesiz İpad dair bazı ürünlerin duyurusu gerçekleştirilecek.

Şimdi etkinlikte duyurulacak cihazlara bakmaya ne dersiniz?

Apple Pancel 2

3 yıl önce İpad Pro modeliyle ilk dijital kalemini duyuran Apple, bu ürünün gelişmiş versiyonunu 30 Ekim’de ilan edecek.

Bunu, Apple’ın davetiye tasarımlarından anlamak mümkün. Basın davetiyelerinde son derece renkli bir Apple logosu yer alıyor, buda daha yeteneklii bir kalem göreceğimizi gösteriyor. Davetiye tasarımlarını aşağıdan görebilirsiniz.

appledavetiye1

appledavetiye2

appledavetiye3

appledavetiye4

appledavetiye5
appledavetiye6

İpad Pro

İlk modeli 2015’in sonlarında duyuruan İpad Pro, Mac bilgisayarlara yakın performans sunması sebebiyle Microsoft’a karşı çok iyi reklam malzemesi olmuştu. Fakat cihaza ilginin az olması, yeni model sıklığının azalmasına sebep oldu. En son 10.5inçlik versiyonu duyurulan İpad Pro’da bu etkinlikte güncellenecek.

Yeni İpad Pro’daki en büyük yenilik 3-D yüz tarama teknolojisi olacak. Apple cihazlarda ilk kez 2017 yılında İphone X’te gördüğümüz bu teknoloji, İpad Pro’yada gelmiş olacak. Ürünün TouchID parmak izi okuyucu barındırmayacağı ve home tuşuna sahip olmayacağıda kesin bilgiler arasında yer alıyor. İşlemci olarak İphone XS serisinde gördüğümüz Apple A12 Bionic’in gelişmiş versiyonu kullanılacak. Gelişmiş derken, tabletler için özel optimize edilmiş versiyonundan bahsediyoruz.

Apple, Ipad Pro ile 2018’e damga vuracak bir ürün duyuracağa benziyor. Bu tablet ile çerçevesiz ekran teknolojisi, ilk kez bir tablete gelmiş olacak. Buda Apple’ın, çağdaş teknoloji trentlerini tüm cihazlarına uygulamak istediğini gösteriyor.

Benim fikrimi soracak olursanız cihaz, 4GB/6GB RAM, 128GB hafıza seçeneğiyle satışa çıkacak.

ipadpro2018

Yeni Mac bilgisayarlar

Yeni Mac bilgisayarlar hakkında bilgimiz sınırlı olsada İmac, Macbook ve Macbook mini modellerinin yeni nesil donanımlarla bu etkinlikte duyurulmasını bekliyoruz. Özellikle bazı kullanıcılar İmac modelinin yenileme vaktinin geldiğini düşünüyor. 9. Nesil işlemciler daha piyasada olmasa bile, düşük bir ihtimal İ5 ve İ7 işlemcilerinin 9. Jenerasyonuyla satışa çıkabileceğini düşünüyoruz. Ancak büyük ihtimal cihaz, bizi 8. Nesil işlemcilerle karşılayacak.

Ölü kablosuz şarj cihazı, Air Power

Aslında Apple, cihazla ilgili çalışmalara ara verdiğini açıklamıştı, ancak bazı kaynaklar bu ürünle ilgili  Apple’ın bir şeyler söylemesi gerektiğini düşünüyor. İphone X’in duyurulduğu Eylül 2017 etkinliğinde övüle övüle bahsedilen ürün 13 aydır ortada yok. İphone XS ve XR modellerinin kullanım klavuzlarında adı geçen ürünle ilgili bazı kullanıcılar, Apple’ın bunu unuttuğunu veya aynı klavuzu kutuya dahil ettiğini düşünüyor. Bazı kullanıcılar ise Apple’ın bu ürün üzerinde hala çalışma yaptığını söylüyor. Ancak bunu öğrenmek için yapmamız gereken tek şey, beklemek..

Apple’ın duyurması veya bahsetmesi beklenen ürünler bu şekilde. Belki bizi başka sürprizlerde karşılayabilir fakat sızıntı denen şey yüzünden bu pek mümkün görünmüyor. Yeni Apple ürünleri hakkında düşüncelerinizi yorumlar bölümündde belirtebilirsiniz.

KAYNAĞI GÖRÜNTÜLE
Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap