Telefonunuz Uygulamasına Samsung Telefonunuzdaki Uygulamaları Açabilme Özelliği Geldi!

your phone

Şirketler zaman zaman birbirleriyle iş birliğine gidip çeşitli konseptte çalışmalar yürütüyor. Bu ortaklıklardan biri Microsoft Samsung ortaklığı ve 2015 yılında, Galaxy S6’da gördüğümüz Microsoft uygulamalarıyla başladı.

Microsoft, kullanıcıların bildirimlerini bilgisayarlarından takip etmelerini sağlamak ve çeşitli amaçlar için Your Phone isimli uygulamasını yayımlamıştı. Bu uygulamada diğer markalar için özellik kullanımı sınırlıyken, Samsung telefonunuzu bilgisayarınıza kablosuz yansıtma gibi ek avantajlara, Galaxy akıllı telefonunuz sayesinde sahip olabiliyorsunuz.

Bu uygulamaya gelen en son güncelleme ile birlikte, Microsoft ve Samsung, temel deneyimi Apple ekosistemine biraz daha yakınlaştırıyor. Yeni güncelleme, telefonunuza dokunmak zorunda kalmadan içindeki uygulamaları açmanıza olanak tanıyor. Bu özellik şu anda sadece belirli Samsung modellerinde kullanılabiliyor.

Telefon uygulamanız, Samsung telefonlarıyla daha derin bir entegrasyon elde eder, uygulamaları taklit edebilir

Özelliği kullanmak için Telefonunuz uygulamasını açın, telefonunuzun bilgisayarınıza bağlı olduğundan emin olun. Sol tarafta, uygulamalar sekmesini görecekseniz, buraya tıkladığınızda telefonunuzda yüklü olan tüm uygulamalar alfabetik olarak sıralanıyor, dilediğiniz uygulamayı çalıştırabilirsiniz. Birden fazla uygulamayı ayrı pencerelerde açabilir ve hatta istediğiniz zaman bir uygulamayı görev çubuğuna küçültebilirsiniz.

Özelliği şimdilik sadece; Galaxy S10 serisi, S20 serisi ve S9 serisi telefonlara sahip tüketiciler kullanabiliyor. Microsoft, gelecekte daha fazla Android cihaz için bu özelliği sunacağını vaat ediyor. Bu “Android cihaz” ifadesi, sadece diğer Samsung akıllı telefonları mı kapsayacak yoksa tüm Android cihazlara bu destek verilecek mi bu net değil. Ama bence, tüm cihazlara en sonunda gelecektir.

Bu özelliği nasıl buldunuz?

https://www.gsmarena.com/your_phone_app_for_windows_now_runs_apps_off_your_samsung_phone-news-44789.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap