İlginizi Çekebilir

4 Dev Hindistan’da Tekrar Üretime başlıyor!

dörtlü

COVİD-19 salgını sebebiyle Mart ayında Hindistan hükumeti bazı tedbirler uygulama kararı almış, bunun sonucunda da Samsung, Oppo, Xiaomi ve Vivo gibi üreticiler bölgede üretimi durdurmak zorunda kalmıştı. Hükumetin tedbirleri gevşetmeye başlamasıyla bu 4 üretici, normal çalışma koşullarına geri dönüyor.

  • Samsung Noida fabrikası’na ait bir görsel

Samsung İndia, Samsung Noida fabrikasında akıllı telefon üretiminin sınırlı olmak koşuluyla yeniden başladığını duyurdu. Xiaomi, üretim ortağı Foxconn’a Andhra Pradesh tesisinde üretim faaliyetlerine devam etmesi için yeşil ışık yaktı. Oppo ise Noida fabrikasında üretime devam ederken, markanın bağlı olduğu BBK teknoloji grubundan Vivo, fabrikasında %30 kapasiteyle çalışıldığını açıkladı. 

Counterpoint Research gibi analiz ve araştırma firmalarının ortaya çıkardığı veriler, Hindistan’da Nisan ayında neredeyse hiç akıllı telefon sevkiyatı olmadığını ortaya koydu. Bunun sonucunda Nisan ayı, Hindistan pazarı için daha önce görülmemiş bir durgunlukla geride kaldı. Tahminler bu kötü gidişatın Mayıs ayında da devam edeceğini söylüyor. Hatta genel olarak, 2020 yılı global akıllı telefon pazarında çok soluk geçecek, çünkü COVİD-19 sebebiyle kimse telefon almıyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/samsung_xiaomi_oppo_and_vivo_set_to_restart_manufacturing_in_india-news-43106.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap