Google, Bixby ile Asistan’ın Yer Değiştirmesi İçin Samsung’la Görüşüyor!

American multinational technology company Google logo seen

Bazı ortaklıklar vardır ve çok tartışılırlar, işte bunlara yenisi ekleniyor olabilir. Ortaya çıkan yeni bir rapor, Google’ın Samsung’la önemli bir görüşme halinde olduğunu gösterdi.

Buna göre Google, Samsung’un sanal asistanı Bixby ile Google Asistan’ın yer değiştirmesi için şirketle görüşme halinde. Bunun yanında Galaxy Store’un yerine tek bir uygulama mağazası olarak Google Play’in Samsung telefonlarda yer alması da gündemde. Yani böyle bir anlaşma olursa, Galaxy Store’un sonu gelebilir.

Belirtilene göre 2 şirket, şu anda finansal koşul ve şartları tartışıyor. Konuya yakın kaynaklara göre eğer her şey yolunda giderse, anlaşma bu hafta içerisinde tamamlanacak.

Samsung, Bloomberg’e yaptığı açıklamada kendi ürün ve hizmetlerini destekleme konusunda kararlı olduklarını, fakat tüketicilerin daha iyi bir deneyim elde etmesi için Google ve diğer iş ortaklarıyla çalışmaktan çekinmeyeceklerini söyledi.

Google, Bixby'yi Asistan ile değiştirmek için Samsung ile görüşüyor

Google, Samsung ve birçok Android üreticisiyle müşteri deneyimini iyileştirmek için işbirliği yapıyor fakat, şirketleri uygulama mağazası ve asistan hizmetleri konusunda her hangi bir şart koşmuyor. Bakalım Samsung’la olacak anlaşmanın kapsamı ne kadar geniş olacak?

https://www.gsmarena.com/google_in_talks_with_samsung_to_replace_bixby_with_assistant-news-44503.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap