Realme X7, Şimdiye Kadarki En Parlak Realme Telefon Olacak!

realme x7 temsili

Geçen gün size duyurusu ve özellikleriyle ilgili bazı bilgiler aktardığımız, Realme’nin yeni amiral gemi serisi X7 ile ilgilib yeni bilgiler geldi. Realme X7 serisi, X7 ve X7 Pro olmak üzere 2 model içerecek ve 1 Eylül’de tanıtılacak. Şirket telefonların 120Hz ekranla geleceğini doğrulamıştı, hatta bunun şirket için bir ilk olduğundan bahsetmiştik.

Bugün Realme, serinin ekranı hakkında daha fazla bilgi verdi. Weibo’da X7 serisinin ön yüzünü gösteren bir poster paylaşan Realme,telefonların 4096 seviyeli akıllı parlaklık teknolojisiyle 1200nit’e kadar parlaklık sunabileceğini açıkladı.

Şirketin oyun odaklı en son amiral gemi cihazları X50 ve X50 Pro’da bile maksimum parlaklık 1000nit’ti, yani bu telefonlar Realme’nin en parlak akıllı telefonları olacak.

Realme X7 serisi, 1.200 nit parlaklığa sahip bir delikli ekrana sahip olacak

Realme, X7’nin teknik özellikleriyle ilgili daha fazla bilgi paylaşmadı ancak X7 Pro, TENAA’da ortaya çıkmıştı.

TENAA’ya göre Realme X7 Pro,  Mediatek Dimensity 1000+ işlemciden güç alacak. 2.8GHz saat hızında çalışan bu işlemci, 2020’nin en güçlülerinden.

6.55 inçlik Full HD+ çözünürlükte bir ekranla gelen X7 Pro, Android 10 işletim sistemiyle kutudan çıkacak. Telefonda 8GB’ye kadar RAM, 256GB’ye kadar dahili hafıza seçeneği bulunuyor.

Ön tarafta, küçük bir deliğin içinde 32MP selfie kamerası yer alırken, arkada 64MP ana kamera + 18MP + 22MP niteliklerini bilmediğimiz kameralar bulunmakta.

65W adaptörle kutudan çıkması beklenen X7 Pro’nun pili ise 4500mAh. Detayları, yaklaşık 2 hafta içinde öğrenmiş olacağız.

Realme X7 Pro TENAA'daRealme X7 Pro TENAA'daRealme X7 Pro TENAA'daRealme X7 Pro TENAA'da

*TENAA resimleri

Realme X7 serisini beğendiniz mi? Son olarak, ımarım artık Realme, şu amiral gemilerini ülkemize getirir.

https://www.gsmarena.com/realme_x7_x7_pro_specs_screen_brightness-news-44851.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap