İlginizi Çekebilir

Messenger ve WhatsApp Arasında Çarpraz Uygulama Desteği Göründü!

messenger

Facebook’un, bir süredir WhatsApp’ı diğer uygulamalarına entegre etmeyi ve bu uygulamalar arasındaki etkileşimi artırmaya çalıştığını biliyoruz. WABetaInfo tarafından söylenen bir bilgi, tersine mühendislikle ilgilenen @ Alex193a, isimli biri, Messenger’ın son sürümünde bununla ilgili kanıtlar buldu.

Bu bilgiler, aşağıdaki veri tabanı görselinde ortaya çıktı. Aşağıdaki görselde buna bakabilirsiniz.

Messenger ile WhatsApp entegrasyonunun çok kolay olmayacağı düşünülüyor. Bunun nedenleri; WhatsApp’taki uçtan uca şifreleme ve reklamsız deneyim, ayrıca WhatsApp’ın şuanda tek cihazda kullanılabilmesi de platformların birbirlerine olan etkileşimini sınırlayacak gibi görünüyor.

Gerçi aynı WhatsApp hesabını farklı telefonlarda kullanmanız için çalışmalar başladı.

Referanslar, Facebook messenger’da yerel bir veritabanında mesajların ve servislerin yönetilmesi için gereken tabloların oluşturulmasına işaret ediyor. Ayrıca Messenger’dan WhatsApp’ta kimleri engellediğinizi, anlık mesaj bildirimlerinizi, ve sohbet edilen kişinin ayrıntılarını görmenizi sağlayacak bir özellik dizisinden de söz ediliyor.

WhatsApp iletilerinin içerikleri Facebook sunucularıyla paylaşılmıyor, bu yüzden Messenger ve WhatsApp arasında çarpraz sohbet desteği için şirketin yeni bir modül üzerinde çalışması gerekiyor.

Facebook’un bu veri tabanını cihazlar arası senkronize için yükleyip yüklemeyeceği belirsiz. Ayrıca geliştiricilerin daha test aşamasında bu özelliği rafa kaldırma ihtimali var. Bu sebepten ötürü konuyu bir spikülasyon olarak görmenizde, en azından şimdilik, yarar var.

https://gsmarena.com/facebook_messenger_shows_early_signs_of_crosschat_support_with_whatsapp_-news-44130.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap