İlginizi Çekebilir

YouTube, Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar İçin Bağış Toplayacak!

Ekran Alıntısı

Dünya’nın en büyük video platformu YouTube, zaman zaman yaptığı yeniliklerle dikkat çekmeyi başarıyor. Fakat bu sefer yapılacak yenilik, yardım toplayan kuruluşların işlerini kolaylaştıracak.

Özellik nasıl çalışıyor?

Bu özellik, Amerika tarafından onaylanmış yardım kuruluşlarının YouTube kanallarında oluşturduğu video vee canlı akışlarına ekleyecekleri bir bağış butonuyla çalışacak

YouTube, bazı içerik oluşturucularına ve ABD onaylı 501 (C) (3) sivil toplum kuruluşlarına Giving paketiyle bu özelliği sunacak. Giving sahibi içerik üreticiler ve kuruluşlar, video ve canlı yayınlarından bağış toplayabilecekler.

Bu sayede kurumları ve duyarlı izleyicileri bir araya getirmeyi hedefleyen YouTube, bağışların doğru yerlere ulaşmasını sağlamış olacak. Hizmet şuanda sadece ABD’de beta olarak kullanıma sunuldu. Başarılı olursa diğer üülkelerede gelebilir.

Diğer hizmetlerde bazen yaşandığı gibi bu hizmette de suistimal edilme durumu olacak mı hep birlikte göreceğiz. Siz bu hizmetin başarılı olacağını düşünüyor musunuz?KAYNAK: https://www.phonearena.com/news/YouTube-adds-donation-collecting-tools-for-nonprofits-videos-streams_id108352

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap