İlginizi Çekebilir

Huawei, Mate 20 Modelini 16 Ekim’de duyuracak!

mate-xxx

2018 yılının sonlarına doğru artık final dönemini yaşadığımızı söyleyebiliriz. Firmalar bu yılın son amiral gemilerini sergileyecek ve daha iyilerini çıkarmak için çalışmalara başlayacak. Bu cihazlardan biride merakla beklenen Huawei Mate 20.

Geçen gün yazdığımız bir haberde, Huawei Mate 20’nin IFA’da duyurulabileceğini ancak bunun düşük bir ihtimal olduğunu belirtmiş, cihazın muhtemelen Ekim ayında düzenlenecek etkinlikte duyurulacağını aktarmıştık. Aldığımız bilgiler doğru çıktı ve firma, Bugün IFA’da düzenlediği basın toplantısında Mate 20 modelinin tanıtım tarihini 16 Ekim olarak açıkladı.

Huawei Mate 20 Özellikleri Ne Olacak?

6.3-inch boyutunda AMOLED bir ekrana sahip olacak cihaz, gücünü bugün duyurulan Kirin 980 işlemciden alacak. Bu işlemcide 2 adet yüksek performanslı Cortex a76, 2 adet farklı görevler için çalışacak Cortex A76 ve 4 adette düşük güç tüketen Cortex A55 çekirdek birimi bulunacak. Aynı zamanda işlemci, yapay zeka destekliyor. 6GB’ye kadar RAM sunacak. 4200MAH gibi oldukça büyük bir bataryayla gelecek cihazın yanında Mate 20 Pro ve Mate 20 Porsche Design modelleride duyurulacak. 2 modele de Kirin 980 işlemcisi güç verecek.

Fiyatla ilgili bir bilgi olmasada P20 ile benzer fiyatta olacağını tahmin ediyoruz.

Huawei Mate 20’den beklentileriniz neler?

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap