İlginizi Çekebilir

E-Okul Çöktü, Öğrenci Ve Veliler Sisteme erişemiyor!

E-Okul sistemi, bilinmeyen bir nedenden ötürü çöktü. Detaylar haberimizde!

E-okul
1

Ülkemizde Öğrencilerin ders notu, devamsızlık Gibi bilGilerini Görüntüleyebildiği E-okul VBS sistemine an itibariyle erişilemiyor. Mobil uyGulamada sunucu hatası uyarısı veren sistem, standart versiyonda ise kullanıcıları hata sayfasıyla karşılıyor.

Sorunun nedenleri şunlar olabilir:

  Sistemde bakım çalışması yapılıyor,

  MEB sistemlerine siber saldırı yapılıyor,

  Ya da Gerçekten çözümlenemeyen bir sorun var.

  Açıkçası daha dönem sonuna bile varmadan E-okulun çökmesi, siber saldırı ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor. Bakalım ilerleyen saatlerde MEB, konuyla ilgili açıklama yapacak mı?

  Umarız iriş bililerimiz birilerinin eline geçmez. Gelişmeleri takip edeceğiz.

  Güncelleme: masaüstü siteye artık erişilebiliyor. Mobil uygulamada erişim sorunu devam ediyor.

  Yorum Yap
  Nasıl Buldunuz?

  Yazar Hakkında

  2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

  Yorum Yap