Xiaomi Mi 10 Ultra TENAA’dan El Sallıyor!

mi 10 ultra-2

Xiaomi’nin yeni amiral gemi akıllı telefonu Mi 10 Ultra, bugün resmi olarak duyurulacak ancak biz lansmandan önce çoğu şeyi zaten öğrendik. Şimdi TENAA’dan cihazla ilgili yeni bilgiler geldi ve bu, muhtemelen telefonla ilgili gayrı resmi olarak aldığımız son bilgi olacak.

Çinli ajanstan gelen bilgilerin yanısıra telefonun kutu içeriğiyle ilgili bilgiler de var.

 

Xiaomi Mi 10 Ultra TENAA görselleriXiaomi Mi 10 Ultra TENAA görselleriXiaomi Mi 10 Ultra TENAA görselleri

TENAA, Mi 10 Ultra’ya ait M2007J1SC model numarasını tekrar karşımıza çıkarıyor ve telefonun ekranının, Mi 10 Pro’da olduğu gibi 6.67 inçlik kavisli bir ekran olduğunu görüyoruz. Telefonun boyutları ise 162.38 x 75.04 x 9.45mm. TENAA, Mi 10 Ultra’nın 5G bağlantı desteğiyle geleceğini ve 2180mAh’lik pil içereceğini doğruluyor, ancak Mi 10 Ultra çift hücreli pille gelecek yani toplam değerin 4300mAh civarında olacağı tahmin ediliyor. Yani 2. Hücrede 2300mAh’lik bir pil bulunacak.

Gelen resimler, sınırlı sayıda üretilmesi beklenen şeffaf arka paneli de gösteriyor.

Mi 10 Ultra uygulamalıMi 10 Ultra uygulamalıMi 10 Ultra uygulamalıMi 10 Ultra uygulamalı

Arkada dün de gördüğümüz, 120x’e kadar zoom yapabilen kamerayı içeren kamera dizilişiyle tekrar karşılaşıyoruz.

Mi 1 10 Ultra’da gördüğümüz en önemli özellik, Xiaomi’nin Mi Turbo Charge 10th Anniversary Edition olarak adlandırdığı 120W hızlı şarj teknolojisi. Bu sayede Mi 10 Ultra, en hızlı şarj olan akıllı telefon olacak.

Bildiğiniz gibi Oppo ve iQOO da 120W civarında hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalışıyor, Realme’nin de planları var. Pil güvenliği için de üreticiler, çift hücreli piller kullanmaya başladılar. Yani gelecekte şaşırdığımız bu pil teknolojisi, sıradan hale gelecek diye tahmin ediyorum.

Xiaomi Mi 10 Ultra’yı beğendiniz mi?

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_10_ultra_listed_on_tenaa_hours_before_launch-news-44694.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap