Apple 4. Nesil Apple Watch’u Duyurdu, İşte Türkiye Fiyatı!

APPLE-WATCH-4

Uzun süredir merakla beklenen Apple etkinliği, bugün Türkiye saatiyle 20:00’de başladı. İOS 12 çıkış tarihi, yeni İphone modelleri bu etkinlikte en çok beklenen şeyler olurken, Apple, merakları daha da arttırmak için etkinliğine bunlardan başlamadı. İlk duyurulan ürün, Apple Watch oldu.

Yüksek depolama alanı ve şık tasarım gibi detaylarla öne çıkan yeni akıllı saatin detaylarını hep birlikte inceleyelim.

Çarpıcı Yeni Ekran, Elektrokardiyogram ve Düşme Algılama özelliklerine sahip

Apple Watch 4, kullanıcıları düşünen yeni sağlık özellikleri, yenilenmiş donanım ve özellikleriyle dikkat çekiyor. Yeni arayüz, daha az ayrıntıyla kullanıcılara daha fazla veri sağlıyor. WatchOS 5 ile birlikte Apple Watch 4, ileri düzey etkinlik ve iletişim özellikleriyle birlikte; sert düşmeleri tespit edebilen yeni ivmeölçer, jiroskop ve bir elektrokardiyogram (EKG) alabilen bir kalp atışı sensörü gibi oldukça gelişmiş sağlık özelliklerini içerisinde barındırıyor.

Apple’ın operasyon müdürü Jeff Williams “Heyecanlandık, Apple Watch insanların hayatlarında önemli bir parça haline geldi. Apple Watch 4, vazgeçilmez bir iletişim ve fitness arkadaşı olmaya devam ediyor ve düşme algılayıcı, EKG gibi uygulaması gibi çığır açan özellikleriyle birlikte sizin için akıllı bir vasi haline geliyor”, açıklamalarına yer verdi.

Apple Watch Series 4 (GPS) 14 Eylül’de 26 ülke ve bölgede satışa sunulacak. Hücresel veriye sahip model ise 16 ülkede aynı gün satılmaya başlanacak. İlk olarak Apple Store üzerinden alınabilecek saat, 21 Eylül’de mağazalardaki yerini alacak.

Apple Watch, 40mm ve 44mm olmak üzere 2 boyuttta satılacak. Cihazda telefon görüşmeleri için kullanılabilen bir hoparlör ve yankı önlenmiş ve güçlendirilmiş bir mikrofon bulunuyor. 64 bit çift çekirdekli S4 çipiyle güçlenen cihaz, pil anlamında tam günü çıkarabiliyor.

Apple Watch’un arkası siyah seramik ve saf kristalden oluşuyor ve bu tasarım radyo dalgalarının geçişini engellemeyecek şekilde dizayn edilmiş. Dijital touch ile tıklamalara bağlı olarak saat tepki verebiliyor.

Kullanıcı arayüzü daha büyük ekran için optimize edildi, ikonlar ve yazı boyutları büyütülerek daha okunaklı hale getirildi. Aynı zamanda cihaz, farklı hareket şekillerinede sahip.

Sağlık

Apple Watch Series 4, müşterilerin, dijital taç içine yerleştirilmiş elektrotlardan ve arka kristaldeki yeni elektriksel kalp atış hızı sensöründen yararlanan yeni EKG uygulamasını kullanarak bilekten doğru bir EKG okuması yapabilmelerini sağlıyor. Uygulama ile, kullanıcılar Dijital Taç’a dokunur ve 30 saniye sonra kalp ritmi sınıflandırması alır. Kalbin normal bir şekilde döküldüğünü veya büyük sağlık sorunlarına yol açabilecek bir kalp rahatsızlığı olan Atriyal Fibrilasyon (AFib) belirtileri olup olmadığını sınıflandırır. Tüm kayıtlar, ilişkili sınıflandırmaları ve belirtilen belirtiler Sağlık uygulamasında doktorlarla paylaşılabilecek bir PDF’de saklanıyor.
WatchOS 5, kalp atışlarını analiz eder ve bir terslik olduğunda sizi bilgilendirir.
Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap