Huawei Watch Fit Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı!

watch fit

Akıllı saat piyasası günden güne gelişimini sürdürürken, devlerden de çeşitli modeller görüyoruz. Geçtiğimiz hafta Samsung, Galaxy Note 20 ile birlikte Galaxy Watch 3’ü tüketicilerin beğenisine sunmuştu. Huawei’den de farklı tip akıllı saatler görmeniz mümkün.

Şimdi, beklenen bir model olan Watch Fit’e bakıyoruz.

Huawei Watch Fit ile ilgili ilk bilgi geçen hafta geldi, bu bilgi, saatin kod adının “Stia” olduğunu ve şirketin bu adla saat üzerinde çalıştığını aktarmıştı. Bugün saatin özellikleri, fiyatı ve resimleriyle birlikte her şeyi elimize ulaştı.

Aşağıda resimlerde de göreceksiniz, Huawei Watch Fit çarpraz olarak ölçüldüğünde 1,64 inçlik ekran boyutuna sahip, saatin ekranı ise tahmin edebileceğiniz gibi Amoled. Uzun ekran biçimine sahip saatin çözünürlüğü ise 426 x 280 piksel, ayrıca otomatik ekran parlaklığı ayarı için ortam ışığı sensör de cihazda yer alıyor.

Huawei İzle FitHuawei İzle Fit

Watch Fit, 5ATM’ye kadar su geçirmeyecek ve 10 güün gibi iddialı diyebileceğimiz bir pil ömrüne sahip olacak. Saat, Android 5.0 ve üzeri + İOS 9 ve üzeri işletim sistemleriyle uyumlu olacak, yani kullanılabilecek platformlar bayağı geniş. Ayrıca saat GPS desteği, ivmeölçer ve Barometre sensörleriyle gelecek.

Bu akıllı saat aynı zamanda arka tarafında bir kalp ritmi ölçme sensörünü bulunduruyor, bunun yanında uyku takibi ve aktivite izleme de bizlerin beğenisine sunuluyor. Özellikleri ortaya çıkaran kaynağa göre Huawei Watch Fit; yüzme, yürüme, koşma ve bisiklet sürme gibi aktivitelerinizi takip edebilecek. Saatle sitres testi ve diğer nefes egzersizleri kullanılabilir olacak.

Watch Fit’in sağ tarafında, mikrofon olduğu tahmin edilen bir delik ve fiziksel bir tuş bulunuyor.

Huawei İzle FitHuawei İzle Fit

Kaynak, saatin Eylül ayında 119EURO fiyat etiketiyle satışa çıkacağını söylüyor, yani Berlin’de düzenlenecek İFA 2020’de ürünü görmemiz muhtemel.

Huawei Watch Fit’i beğendiniz mi?

https://www.gsmarena.com/huawei_watch_fit_specs_price_images-news-44693.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap