SON DAKİKA, Honor Türkiye Instagram Hesabı Hacklendi (üncelleme)

2019-telefonlar

Geçmişte sosyal medya ve YouTube fenomenlerimizin başına gelen olay nihayet bir firmanın başına geldi. Honor Türkiye’ye ait Instagram hesabı, biri yada birileri tarafından hacklendi. Instagram profilinin logosu Samsung logosuyla değiştirilirken, bir Samsung logosuda fotoğraflar bölümünde paylaşıldı. Ayrıca hesap, sürekli hikayeler paylaşıyor.

Kullanıcılar, ilgili Instagram gönderisinin altına yorum yazmaya devam ediyor. Yorumculara cevaplar veren hacker ise, hesabı yetkililerin geri alacağını bildiğini söylüyor.

Instagram hesabını hackleyen kişi, Instagram hesabından yüzü açık bir şekilde canlı yayın gerçekleştirdi. Hesabı neden hacklediğine yönelik sorulan sorulara ise “öylesine” cevabını verdi.

Hesabı ele geçiren kişi en son dalgalanan Türk bayrağı, Htc, Nokia, Apple, Vestel ve Fenerbahçe logolarını paylaştı. Ayrıca Honor Türkiye hesabına ait olduğu iddia edilen bir şifrede yorumlarda dolaşıyor.

Kişi, Purge filminde kullanılan maskeyle gerçekleştirdiği canlı yayında, polislerin kendisini yakalayacağını söyleyenlere de polislerin onu yakalayamayacağını ve hiçbir şey olmayacağını söyledi. Ayrıca hesabı hacklemede her hangi bir amacı olmadığınıda belirtti.

Türk Ceza Kanunu’na göre, ilgili kişi 6 aydan 4 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilir. Ayrıca yukarıdaki yorumlardanda görebileceğiniz gibi bazı kullanıcılar, Honor’un çekilişle ilgili insanları kandırdığını belirtmişler.

Honor hesabını ne zaman kurtarır bilemeyiz ancak bunu yapan kişinin er ya da geç yakalanacağını düşünüyoruz. Gelişmeleri bu yazı üzerinden aktaracağız.

Gincelleme: hesap Honor ekibi tarafından geri alınarak, saldırıyı yapan kişinin eklediği fotoğraflar silindi. Firma, Honor 10 Lite fotoğrafı paylaştı.

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap