İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy A71 5G’nin Fotoğrafları, TENAA’da Ortaya Çıktı!

galaxy a71 one cikan

Samsung’un bu yılın başlarında duyurduğu Galaxy A71’in 5G destekli bir versiyonunun geleceği kısa bir süre önce ortaya çıkmıştı. Şimdi ise popüler bir sertifika kuruluşu  olan TENAA, Galaxy A71 ile ilgili kayıtlı bilgilerini güncelledi ve cihazın fotoğrafları ortaya çıktı.

Cihazın tasarımına baktığımızda Galaxy A71’e göre çok bir şey değişmediğini görüyoruz, zaten aynı cihazın bi nevi yükseltilmiş versiyonu. Boyutlar ve ağırlıkta ufak tefek değişiklikler var.

Fakat cihazın içine baktığımızda değişiklikler olduğunu görüyoruz. Galaxy A71’in içerisinde bulunan Snapdragon 730G işlemcisinin yerine, 5G destekli Exynos 980 işlemci, Galaxy A71 5G’nin içinde yer alacak.

Snapdragon 730G işlemcisinde yer alan Cortex-A76 çekirdekleri yerine Exynos 980, 2 adet Cortex-A77 çekirdeği içeriyor, bu da performansta ufak da olsa bir artış sağlayacaktır.

* Galaxy A71 5G resimleri

Galaxy A71 5G, tıpkı Abisi gibi 4500MAh bataryaya sahip olacak. 5G’nin pil ömrüne etkisini cihaz satışa çıktığında göreceğiz.

Galaxy A71 5G’nin küresel pazarda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Cihazın çıkış tarihine deyinecek olursak TENAA, 3C ve diğer ajanslardan geçtiğine göre çok uzakta değil. Samsung, Corona Virüs sebebiyle cihazı duyurmak için doğru zamanı bekliyor diye tahmin ediyoruz.

‘Galaxy A71 özellikleri

Ekran Boyutu: 6.7 İnç
Dahili Depolama: 128 GB
Bellek (RAM): 8 GB
Batarya Kapasitesi: 4500 mAh
Hat Sayısı: Çift Hat
CPU Frekansı: 2.2 GHz
Samsung, 5G’yi orta seviye cihazlarına ekleyerek hizmet kullanılabilir olduğunda birçok kullanıcıyı bu teknolojiyle tanıştırmak istiyor. Samsung’un ürün politikası hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a71_5g_photos_published_by_tenaa-news-42239.php

Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.