İlginizi Çekebilir

Galaxy Note 9 Alınır mı?

note-9

Samsung’un uzun süredir beklenen amiral gemisi Galaxy Note 9, dün düzenlenen Unpacket 2018 etkinliği kapsamında duyuruldu. Peki, Galaxy Note 9 alınır mı?  Kimler almalı ya da almamalı?

 

Tasarım

 

Samsung, Galaxy S8 modelinden bu yana aynı tasarım çizgisini kullanıyor. Bunun sonucundada Note 9 modeli, bizi çok şaşırtmayan bir tasarımla ortaya çıktı. Tasarımdaki gözle görülebilir tek fark, arka taraftaki parmak izi okuyucunun, kameranın altına kaydırılması oldu.
Cihazın ön tarafıda selefiyle hemen hemen aynı. Eğer aradığınız şey yeni ve dikkat çekici bir tasarımsa, Galaxy Note 9 bu konumdan oldukça uzak.
Fakat Galaxy Note 5 ve öncesini kullanıyorsanız bu cihazı tercih listenize ekleyebilirsiniz. Eğer bir akıllı telefona bu kadar para vermem diyenlerdenseniz, yakında yayımlayacağımız 2018 Akıllı telefonlar ve bütçe listesini takip ediniz.

Kamera

Galaxy Note 9’un arka tarafında, 12MP F/1.5 ve F/2.4 değişken diyaframa sahip bir kamera bulunuyor. Bu kamera, yazılımsal geliştirmeler ile Galaxy S9’dan bir az daha farklı olsada sensörler ve donanım tıpatıp aynı. Eğer elinizde Galaxy S9, Note 8 ve ya S8 modellerinden biri varsa Note 9 almanız çok mantıklı görünmüyor. S7 kullanıcıları alabilir, onun aşağısı ise gelecek dönemlerde almak için listesine kesinlikle eklemelidir.

 

Donanım

Donanımsal özelliklerde Note 9, RAM ve depolama dışında S9’dan çokta farklı şeyler sunmuyor. 6GB RAM / 128GB ROM ve 8GB RAM / 512GB ROM seçenekleriyle satışa çıkacak cihaz, donanım olarak başka bir fark içermiyor.

Kim almalı?

3 yıldan daha eski bir akıllı telefona sahipseniz, iyi bir kamera, güçlü bir işlemci, işinizi görebileceğiniz bir kalem (S-pen) arıyorsanız ve bu cihazı alacak bütçeniz varsa tercih edebilirsiniz.

Kimler almamalı?

3 yıldan az süredir aynı cihazı kullanan, yüksek donanım gerektiren işlerle (oyun; gibi) uğraşmayan, büyük ekran sevmeyen, aşırı kaliteli fotoğraflara ihtiyacı olmayan, telefonu depolama birimi olarak kullanmayan, bütçesi yetmeyenler ürünü almamalı. Taksitli olarak satın alanlar ise düzenli bir ödeme planı oluşturmalı, eğer ödeyecek durumda değilse bu işe kalkışmamalıdır.

Galaxy Note 9; çok şık görünen, yüksek donanımlı, kamerasında yapay zeka desteği bulunan, dünyanın en havalı telefonlarından biri olabilir ancak bunları sadece hava atmak için kullanacaksanız, dahada önemlisi cihazı hava atma düşüncesiyle alacaksanız, uzak durmanızda fayda var.

Galaxy S8 ve ya daha iyi, farklı bir cihaza sahipseniz, sevdiğiniz oyunları rahat oynayabiliyor, iş gücü gerektiren işlemleri yapabiliyorsanız, çektiğiniz fotoğraf ve videoların kalitesinden memnunsanız ve tasarımda farklı bir şey bekliyorsanızda Galaxy Note 9 almamalısınız.

İşiniz için Note 8, S8 gibi cihazlar kullanıyorsanız ve bu cihazların performansından memnunsanız telefon değiştirerek işinizde kısa sürelide olsa bir aksaklık yaşatmanıza gerek yok.

Kısacası, geçen senenin donanımlarına sahip bir cihazınız varsa, Note 9 almanız israftan başka bir şey olmayacaktır.

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap