iQOO, Belki de Telefonu Doldurması Saniyeler Sürecek 120W Şarj Cihazı Üzerinde Çalışıyor!

vSuper FlashCharge

Hızlı şarj konusu son 3 yılda büyük ivme kaydetti. İlk başlarda 17W, 20W gibi hızlarda şarj eden adaptörler görmüştük ancak daha sonra 33W, 40W, 55W gibi gittikçe yükselen değerlere ulaştık. Hızlı şarjın sağlıklı olup olmadığı kimi zaman gündeme gelirken üreticiler, şarj süresini minimuma indirmek için çalışmaya devam ediyor.

İşte bu teknolojide çığır açacak Super FlashCharge, Vivo’nun alt markası tarafından bugün, resmen tanıtıldı. 120W enerji akışı sağlayan bu adaptör, ilk olarak Ağustos ayında şirketin bir telefonunda kullanılacak.

Şirket yetkilisinin açıklamasına göre Super FlashCharge, 4000Mah’lik bir pili sadece 15 dakikada doldurabiliyor. Gerçekten oldukça dikkat çekici bir değer.

Oppo, amiral gemisi Find X2’de bunun neredeyse yarısı kadar (65W) güç veren bir adaptör kullanmıştı. Yine birçok üreticiden benzer güçte şarj cihazları gördük ancak iQOO’nun duyurduğu bu cihaz, hepsini geride bırakmayı başarıyor.

Konferans yaklaşık 15 dakika sürdü ve yetkili, bir test ürünü takarak cihazın tabiri caizse patlayıp/yanıp kömür olmadan nasıl bu kadar hızlı şarj olabildiğini anlattı:

“Pil hücreleri yeni bir dizide sıralanmıştır ve yeni tasarım sayesinde 4.000 mAh pil 5 dakikada% 50’ye ulaşabilir. Akım, 6A’da 20V’den 12V’da 10A’ya dönüştürülür ve iki 2,000 mAh hücresi yükleyen 12V’de 5A’da iki eşit devreye bölünür. Bu çözüme sahip her telefon, sıcaklığı düşürmek ve anakartı korumak için ekstra grafit katmanlar ve bazı ek dahili soğutma teknolojileri ile gelmelidir.”

iQOO, Ağustos ayında beklenen 120W şarj adaptörlü telefonu için bir açıklama yapmadı. Fakat marka, genelde oyun odaklı çalıştığından bu telefonun da oyunculara hitap edeceğini söyleyebiliriz. Siz Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/iqoo_officially_reveals_super_flashcharge_120w-news-44232.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap