İlginizi Çekebilir

Redmi 9’un Batarya Kapasitesi FCC’de ortaya Çıktı!

xiaomi one cikan

Xiaomi, yüksek satış rakamlarına ulaşan Redmi serisine yeni ürün eklemek için sürekli çalışıyor. Bu ürünlerden birisi Redmi 9 ve bir süredir hakkında çeşitli bilgiler duyuyoruz. M2004J19G model numarasına sahip bu akıllı telefon şimdi de FCC’de ortaya çıktı.

FCC sertifikası, yaklaşan cihazla ilgili bazı bilgiler veriyor. Redmi 9 MIUI 11 arayüzüyle ve yüksek ihtimal Android 10 işletim sistemiyle kutudan çıkacak. Bunlara ek olarak cihazda 5000mAh batarya yer alacak.

Telefonun şarj cihazıyla ilgili henüz kesin bir bilgi yok. Önceden 10W bir hızla şarj olacağına dair bir söylenti vardı. Fakat Redmi 8 modelinde 18W’luk bir şarj cihazı kullanılmıştı, Xiaomi, daha düşük kapasiteli bir şarj aleti kullanır mı bunu bekleyip göreceğiz. Şimdiden cihazdan soğumaya gerek yok.

Redmi 9, Redmi 8’den daha büyük bir ekranla gelecek, onda bulunan 6.22 inçlik ekranın yerini 6.6 inçlik bir ekran alacak. Cihaz LTE bağlantı teknolojisini destekleyecek, takdir edersiniz ki daha amiral gemilerinde doğru dürüst görmediğimiz 5G’yi bu cihazda görmemiz çok mantıklı olmazdı. Bir süre daha, Xiaomi ve diğer birçok üretici giriş seviye akıllı telefonlarında 5G modemlere yer vermeyecektir.

Cihaz Wi-Fi 802.11 AC (diğer adıyla Wi-Fi 5) desteğiyle gelecek, yani 2.4 GHz – 5GHz modemlere bağlanabileceksiniz.

Redmi 9’un ne zaman duyurulup satışa çıkacağı bilinmiyor. Daha doğrusu iş Xiaomi’nin isteğine kalmış diyebiliriz. Bence çok uzakta değil.

https://www.gsmarena.com/5000mah_battery_for_the_redmi_9_confirmed_by_fcc_docs-news-43153.php

Yorum Yap

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap