Realme 7i, Lansmandan Önce Kameralara Yakalandı!

realme 7i-

Evet, magazin haberi gibi teknoloji haberi başlığı attığımız günleri de görecekmişiz, vay canına:). Realme’nin hikayesini şirketle ilgili her yazımda kısaca anlatıyorum, yine es geçmeyeceğim. 2018 yılında Oppo’dan ayrılıp bağımsız bir marka haine gelen Realme, geçen yıl Türkiye’ye de giriş yaptı ve oldukça sevildi. Ben de birçok kişiye Realme telefonları önerdim. 6, 6 Pro, 7, 7 Pro gibi telefonlardan sonra şirket, daha orta seviyede konumlanacak Realme 7i üzerinde çalışıyor, bunu zaten biliyorduk. Hatta lansmana da çok az kalmışken telefondan bir fotoğraf ve teknik özellik listesi geldi.

Realme 7i, daha önce bir e-ticaret sitesinde listelenmişti, şimdi ise Ebdonezya’lı bir analist tarafından paylaşılan telefonun görsellerine bakıyoruz.

Bu görsellerde telefonun 2 renk seçeneği görünüyor, Şampanya ve Yeşim. Farklı renk seçeneklerinin olacağını, bu renklerin Endonezya’da satılacağını düşünüyorum. Telefonun üst kısmı parlak, geri kalan her yeri mat bir malzeme ile tasarlanmış.

Realme 7iRealme 7i

7i’nin arkasına baktığımız zaman bir parmak izi okuyucu ve “L” çemberine yerleştirilmiş dörtlü kamera kurulumunu görüyoruz. Kare, dik dörtgen, kamera dizilişleri ve uzayabilen, üçgen ekranlara alışmaya başlasak iyi olacak.

Yine birkaç görüntü, telefonun ekranında, deliğin içinde bir ön kameraya sahiplik edeceğini söylüyor.

Aşağıda paylaşacağım fotoğraflarda telefonun çıkacağı kutuyu göreceksiniz, bu kutu bize bazı özellikler hakkında bilgi veriyor. Snapdragon 662 işlemciyi bünyesinde barındıran Realme 7i, 90Hz yineleme hızına sahip bir ekran, 64MP çözünürlüğünde ana kamerayı içeren dörtlü kamera kurulumu, 5000mAh pil ve 18W hızlı şarj desteğiyle beraber gelecek.

Realme 7iRealme 7i

Bir inceleme editörü, Realme 7i’nin 8GB RAM ve 128GB dahili hafıza ile geleceğini iddia etti. Bunun dışında telefonun Realme tarafından onaylanan bir özelliği yok. Fakat sızıntılar diyor ki bu telefon; 6.5 inçlik HD+ çözünürlüklü ekrana, 16MP selfie kamerasına, arkadaki 64MP ana kameraya ek 8MP ultra geniş açı sensörü, 2MP derinlik ve 2MP makro kameralarına sahip olacak.

Realme 6i Türkiye’ye gelmişti, bu telefonu da Türkiye’de görmeyi bekliyorum. Telefonla ilgili geri kalan bilgiler için beklemeye devam edeceğiz.

https://www.gsmarena.com/realme_7i_specs_live_images-news-45307.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap