Samsung, Galaxy Note 9 İçin One UI 2.5 Güncellemesini Yayımladı!

Galaxy note 9

Samsung’un eleştirilen güncelleme politikasının yeni kurban adayı olan Galaxy Note 9, muhtemelen son güncellemesi olan ONe UI 2.5’i aldı. Samsung, güncellemeyi daha önce Galaxy S20 serisi, Galaxy Note 10 serisi ve Galaxy S10 serisi için indirmeye sunmuştu.

Şirket güncellemenin dağıtımına ilk aşamada Almanya’da başladı, yani kontrollü olarak bir dağıtım yapılıyor. Sorun yaşanmazsa 1 – 2 hafta içinde tüm Galaxy Note 9 sahiplerine ulaşacaktır.

N960FXXU6FTJ3M yapı numarasına sahip One UI 2.5 güncellemesi, Galaxy Note 9’A diğer modellere de gelen birçok özelliği ekliyor. Bunlardan bazılarını hatırlayacak olursak kablosuz DeX, tek çekim gibi yeni kamera modları, Pro video modunda çözünürlük değiştirebilme, Samsung klavyede yatay kullanım desteği ve 24 saat boyunca her 30 dakikada bir bir SOS acil durum mesajı gönderebilme. Öne çıkan diğer özellikleri öğrenmek için, buradan haberimizi okuyabilirsiniz.

One UI 2.5 ile Samsung Galaxy Note9One UI 2.5 ile Samsung Galaxy Note9

Birkaç hafta dense de güncelleme, bir sorun olmazsa en geç 1 haftaya tüm Note 9’lara ulaşmış olur. Demin de dediğim gibi, bu güncelleme, Galaxy Note 9 için yayımlanan son büyük güncelleme ve cihaz, önümüzdeki yıl boyunca güvenlik güncellemelerini aldıktan sonra tarihin tozlu yapraklarına karışacak.

Son olarak Samsung’un Galaxy S20 serisi için de One UI 3.0 güncellemesi üzerinde çalıştığını belirtelim, o güncelleme hakkında detaylı bilgi almak için de sizi şöyle alalım.

Samsung’un güncelleme politikası hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note9_gets_one_ui_25_update-news-45830.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap