İlginizi Çekebilir

Bu Yöntemle Galaxy S20’nin Ekran Yineleme Hızını 96Hz Yapabilirsiniz!

galaxy s20

Samsung, Şubat ayında düzenlediği etkinlikte Galaxy S20 serisini duyurmuştu. Bu akıllı telefonlar kamera ve performans gibi özellikleriyle daha çok dikkat çekse de, ekran teknolojisi alanında da önemli geliştirmeler içeriyordu. Galaxy S20’yi, Full HD+ çözünürlükte, 120Hz yineleme hızıyla kullanabiliyorsunuz. Bu sayede ekranınızın yağ gibi kaydığını görebiliyorsunuz ancak bu mod, pil süresini olumsuz etkiliyor. Ayrıca Samsung ne yazıkki orta yol sunmuyor, eğer 120Hz kullanmak istemiyorsanız 60Hz seçebiliyorsunuz.

Çılgın yazılımcılar durmadı ve Galaxy S20’nin ekran yineleme hızını 96Hz’ye düşürebileceğinizi keşfetti. Ancak bu yolun resmi olmadığını belirtelim.

Bu gizli modu  ADB  ile açabilirsiniz, ancak XDA forum üyesi SatySatsZB Çok daha kullanışlı bir çözüm geliştirmiş. Buradan indirebileceğiniz bu uygulama, bildirim paneliniz üzerinden 96Hz ve 120Hz modları arasında geçiş yapmanızı sağlıyor. 

120Hz’de olduğu gibi 96Hz de sadece Full HD+ çözünürlükte destekleniyor. Ekran yineleme hızının değiştiğini doğrulamak için TestUFO web sitesini kullanabilirsiniz. 96Hz’nin, 120Hz’ye göre daha az pil tüketeceği düşünülüyor, fakat henüz ortada yapılmış bir test yok. Eğer denerseniz, sizden bilgi almak bizi çok mutlu edecektir.

Dikkat edilmesi gereken bir husus da, Reddit’te bazı kullanıcılar Galaxy S20’nin Exynos işlemcili versiyonlarında, resmi olmayan 96Hz moduyla ilgili sorunları dile getirdiler. Fakat özelliğin sorunsuz çalıştığını iletenler de var. Bu tarz resmi olmayan her durumda olduğu gibi, sorumluluk bu işlemde de kullanıcıya ait.

Ayrıca bu işlemin garantide sorun çıkartma ihtimali de var. Bunlara rağmen bu işe giriştiyseniz, deneyimlerinizi paylaşmanızı bekliyoruz.

https://www.gsmarena.com/the_samsung_galaxy_s20_has_an_unofficial_96hz_refresh_rate_mode_you_can_enable_it_with_an_app-news-42358.php

Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.