Huawei, Y9a Akıllı Telefonunu Duyurdu!

y9a

Huawei, orta seviye telefon pazarı için de ürün duyuruları yapmaya devam ediyor. Geçen ay Huawei Y9a’nın tasarımını ve bazı özelliklerini ortaya koyan bir afiş ortaya çıkmıştı, şimdi ise telefon resmi olarak duyuruldu. O halde, Huawei’den gelen bilgilerle telefonun özelliklerine bakalım.

6.63 inçlik çentiksiz, 2400 x 1080 Pixel çözünürlüğünde LCD bir ekranla geliyor Y9a. MeidaTek’in orta seviye telefonlarda gördüğümüz Heio G80 işlemcisinden güç alan telefon, Android 10 üzerine inşa edilmiş EMUI 10.1 arayüzüyle bizleri karşılıyor.

Son 2 yıldır çıkan tüm Huawei telefonlarda olduğu gibi bu telefon da Google Play Hizmetleri’ni içermiyor, yani uygulama ihtiyaçlarınız için Huawei’in App Galery’sine güvenmek zorundasınız.

Huawei Y9a duyurdu: Helio G80 SoC, çentiksiz ekran ve 64MP dörtlü kamera

Y9a, hafıza kartı ile genişletebileceğiniz 128GB dahili hafıza ile geliyor. Telefonun RAM’ine baktığımızda 2 seçenek görüyoruz, 6GB ve 8GB. 8GB RAM’li model yalnızca Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Orta Asya’daki bazı ülkelerde satışa sunulacak.

Huawei Y9a, toplam 5 kamerayı bünyesinde barındırıyor. Ön tarafta, kızaklı bir selfie kamerası görüyoruz, bu kameranın çözünürlüğü 16MP. Arka tarafta ise 64MP ana kamera ile beraber 8MP ultra geniş açı, 2MP makro ve 2MP derinlik sensörlerini görüyoruz. Geniş açı sensörü 120 Derece’ye kadar görüş alaın sunuyor. Telefonda Elektronik İmaj Sabitleme de yer alıyor.

4300mAh pil ile gelen Y9a, bölgeden bölgeye değşecek hızlı şarj adaptörüyle kutudan çıkıyor. Ülkelerin çoğunda 22,5W adaptörle kutuda yer alacak telefon; Afrika, Ortadoğu ve Ortaasya’daki bazı ülkelerde 40W hızlı şarj adaptörü ile satılacak, ayrıca bu bölgelerde pil de biraz daha küçülüp 4200mAh olacak.

Uzay Gümüşü renginde Huawei Y9aSakura Pembe renkte Huawei Y9aGece Siyahı renginde Huawei Y9a

*Telefonun renkleri

Uzay Grisi, Sakura Pembesi ve Gece Siyahı renklerine sahip cihazın diğer öne çıkan özellikleri güç tuşuna entegre parmak izi okuyucu, USB-C bağlantısı ve unutulmaya yüz tutan 3.5mm kulaklık girişi.

Telefon Irak’ta 239USD fiyat etiketi ile listelendi ve ön siparişler, 12 Eylül’den itibaren alınmaya başlayacak. Telefonun diğer pazarlara ne zaman geleceği ise belli değil.

Huawei Y9a hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/huawei_y9a_specs_price-news-45133.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap