Paycell’e QR Kod İle Para İsteme Özelliği Geldi!

hqdefault

2016 yılından beri ödeme çözümleri alanında çalışmalar yapan Turkcell, 2017 yılında Paycell uygulamasını ve Paycell kartı duyurmuştu. İlk aşamada çok kullanışlı olmayan ve fazla özellik barındırmayan Paycell, bu yılın ilk yarısında tamamen yeni kullanıcı arayüzüyle kullanıma sunuldu.

Özellikle yaptığı iş birlikleriyle gençleri hedefleyen Paycell, kullanıcılara büyük bir fayda sağlayacak QR kod özelliğini kullanıma sundu.

QR kod ile hangi işlemler yapılıyor?

QR kod ile para isteye bilir ve gönderebilirsiniz. Bu özelliklerin nasıl çalıştığına hep birlikte bakalım.

Para isteme

Paycell uygulamasına girilir.

Şifre/parmak iziyle uygulamaya giriş yapılır

Sol alt bölümden “işlemler” seçilir

Gelen ekrandan “QR kod  ile para iste” seçeneğine dokunulur

Alıcı kart seçip devam edilir

Tutar girilip devam edilir.

Kamera açıldığında, karşı taraftaki Paycell kullanıcısının ekranındaki kod, kameraya gösterilir ve işlem gerçekleşir.

Nasıl para gönderirim?

Paycell uygulamasını açın

Parmak izi/şifre ile giriş yapın

Sol alttaki “işlemler”‘e dokunun

QR kod ile para göndere dokunun

Gelen kodu alıcının kamerasına okutun. Kodu paylaşarak, yanınızda olmasa bile kişiye para gönderebilirsiniz. Kişinin kodu, Paycell hesabını açıp okutması yeterlidir.

Açıkçası Papara ve İninal’a büyük rakip olan Paycell, ücretlerin fazlalığı sebebiyle biraz üzüyor. Umarız ücretlerle ilgili bir düzenleme yapılır.

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap