Redmi’den Oyun Bilgisayarı, 14 Ağustos’ta geliyor!

redmibook yeni

Oyunculara hitap eden dizüstü bilgisayarlar uzun süredir tercih ediliyor, çünkü son yıllarda fazlaca inceldiler, hafiflediler, bunun yanında performansları da arttı. Ülkemizde Monster, Asus, MSI gibi markalar sektörü ele geçirmişken, pazara yeni bir oyuncu geliyor, Redmi.

Redmi, bir süre önce duyurduğu RedmiBook modelleriyle iş kullanıcılarına hitap etmişti, şimdi sıra oyunculara gelmiş anlaşılan.

Dizüstü bilgisayar işine giren akıllı telefon üreticileri son yıllarda fazlaca popüler olmaya başladı, ve bu biz tüketiciler için çok iyi. Çünkü daha uygun fiyata bu üreticilerin ürünlerine sahip olabiliyorsunuz. Rekabet iyidir.

Xiaomi’nin alt markası olan Redmi de, gittikçe büyüyen oyun bilgisayarı pazarına, Redmi G ile girmek istiyor. Bence oyun telefonu üretmekten daha mantıklı.

Şirket, Redmi G oyun bilgisayarı serisinin 14 Ağustos’ta geleceğini açıkladı ve tanıtım posterinden anladığımız kadarıyla bizi güzel bir şey bekliyor.

Bilgisayarın ekranı, birinci sınıf, modern tasarım trendlerine uyarak son derece inceltilmiş çerçevelerle kaplanmış. Bu minimal çerçevenin altındaki kalın çerçevede ise, web kamerasını görmekteyiz.

Redmi Weibo gönderisinde, Redmi G için başarılı soğutma ve yüksek performansı bir arada sunmayı vaat ediyor. Bu seriyi bilen kişiler, laptopta İntel Core İ5 10200h veya 10300h işlemcilerin kullanılacağını düşünüyor. Ekran kartı da en düşük Geforce GTX 1650 falan olur bence, GTX 1050 biraz eskidi, MX serisi de oyun için çok uygun değil.

Redmi G’nin içinde başka neler olduğunu, Cuma günü öğreneceğiz. Redmi’nin bu  atılımı hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/redmi_teases_its_gaming_laptop_redmi_g_for_august_14-news-44715.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap