Bize göre 2019’un en iyi 10 oyunu!


Evvvet. Geleneksel rötarlı yılın en iyi oyunları listesi ile karşınızdayız bu gün. Şu rötar olayını çözeydik iyiydi de, neyse.
Öncelikle 2019 umarım bütün okurlarımız için iyi geçmiştir. Bana soracak olursanız, İnişli çıkışlı bir yıldı. Okul, Hocalar falan derken buraya fazla vakit ayıramadım. Taha’nın da sınavı var bu sene malumunuz. O yüzden gecikmeli olsa da bana kaldınız hehe.
Oyunlar bakımından konuşalım 2019’u birazda. Sonra listeye geçeriz.
2019 Oyunlar bakımından 2018’i aratır gibi oluyordu ki, listede sayacağım oyunlar 2019’un paçasını kurtardı. Bakalım bakalım neleri seçmişim ben.
10: Rage 2
Şimdi bu oyunu oynayanlar bana diyecek ki, “O oyun listeye konulur mu be Allahsız?” Ben de şöyle bir cevap vereceğim onlara. 2016 Yılında çıkan Doom’u çok beğenmiş biri olarak, Rage 2 onun kadar olsun yeter diyordum ki, beklentimi karşılayan bir oyun oldu Rage 2.
Kötü olsada hikayesine katlanabilirseniz, Rage 2 son zamanların en iyi çatışma mekaniklerine sahip oyunu olmuş. Tabi Doom’dan sonra. 😀

9: Halo: MCC
Bildiğiniz gibi Halo: MCC PC’ye geldi geçen yıl. Ben de yapıştırmıştım ön siparişi tabi. Öncelikle belirteyim, koleksiyon paketinin sadece tek bir oyunu erişilebilir durumda PC için. O da Halo: Reach ki oynarken çok zevk aldım, oynamayada devam ediyorum.
Peki neden 9. Sırada bu oyun? Çünkü koleksiyonun aslı 6-7 yıl önce çıkmıştı ve anca buraya koyabilirdim. Ha birde tek tek çıkma olayı var tabi.

8: Journey
Evet, yine PC’ye çıktıktan 7 sene sonra gelen bu yüzden de bu yeri hak eden bir oyun. Journey’yi anlatmayacağım, her oyuncunun yaşaması gereken bir deneyim.

7: Death Stranding
Normalde bu yıl listeye konsol oyunlarını almayacaktım ama, Death Stranding bu yıl PC’yede gelecek. Bu yüzden alma gereksinimi duydum.
Kojima yine kendinden bekleneni yaparak karışık bir hikaye koymuş oyuna ki, bu da merak unsurunu gittikçe arttırıyor oyun boyunca. Ama, evet bir ama var, Oyunda kargo taşıyorsunuz. Hani geldik evde yoktunuz var ya, ha işte ondan.
Kojima bu tür deneysel oyunları bırakıp Silent Hill tarzı bir şeyler yapsa keşke.

6: Blair Witch
Evet, bunu da ön sipariş etmiştim ve zerre kadar pişman olmadım.
Blair Witch, Tıpkı filmlerinde olduğu gibi karanlık ve büyük bir ormanda geçiyor. Amacımız ise kaybolan çocuğu bulmak. Bunu yaparken hem kaybolmamaya, hem de kafayı sıyırmamaya çalışıyoruz. Ama, Bıkmadınız mı kardeşim şu hiçbir şey yapamadığımız düşman konseptinden be?
Ama hakkını vermek lazım güzel bir atmosferi var.

5: Daymare: 1998
Bu oyunu listeye alma sebebim, tamamen bana eski Resident Evil oynuyormuşum gibi hissettirmesi oldu. Gerek hikayesi, Gerek bulmacaları ile her konuda RE3’ü andırıyor. Bu kadar benzemeside normal, Çünkü RE2’nin İlk Remake’ini geliştiren stüdyo yapmıştı oyunu. Hani şu Capcom’un fişini çektiği Remake.

4: Borderlands 3
Borderlands’in tüm oyunlarını oynamaya başladığımdan beri severim, seviyorum. O yüzden bu oyun duyurulduğunda havalara uçmuştum. Oyun tamda düşündüğüm gibi çıktı. Ne bir eksik, ne bir fazla.
Eğer Looter Shooter tarzı oyunları seviyorsanız denemenizi tavsiye ediyorum.

3: My Friend Pedro
Zaten incelemesini yazmıştım, o yüzden bir daha bahsetme gereği duymuyorum.
Merak edenler için işte Burada.

2: Metro Exodus
Exodus ile yer yüzüne çıkan seri, bu oyunda bir yolculuk hikayesi anlatıyor. Ama Artyom neden konuşmuyor arkadaş? Hadi konuşamıyor diyelim. Neden Sürekli Artyom’a cevap hakkı doğuyor? Tek bir eksisi var oyunun o da bu.

1: Mortal Kombat 11
Oyun hakkında yine bir şey söylemeyip sizi Buraya yönlendiriyorum.
2020 Yılı oyunlar bakımından daha dolu geçecek gibi. Siz ne dersiniz?

Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

Adım onur. 26 Haziran 2000 tarihinde doğdum. 8. Sınıftan itibaren oyunlar, teknoloji, VB. dallar ile ilgiliyim. Kendime ait bir Youtube kanalım, bir Twitter hesabım, bir Facebook hesabım, ve 2 adet yazı yazdığım sayfam var. Tabi bir sayfa bu sitenin kurucusuna aittir.