İlginizi Çekebilir

OnePlus Nord N10, Ekim Ayında Gelebilir!

OnePlus Nord logo

Bir dönem amiral gemisi katili olarak andığımız, daha sonra bu konumundan bir nevi uzaklaşan OnePlus, birkaç ay önce Nord adlı orta üst seviye telefonunu, iPhone SE 2020 karşısında piyasaya sürmüştü. Tabii sanıyorum adamların kafa biraz farklı çalışıyor, Apple A13 işlemciye Snapdragon 765G’yi rakip görmenin başka bir açıklaması olamaz çünkü.

Her neyse, bunu OnePlus’ın takdirine bırakalım, şirket Nord serisine yeni bir üye eklemeye hazırlanıyor. Nord N10 adıyla gelecek yeni telefon, yeni Snapdragon 690 işlemciden güç alacak ve yaklaşık 400USD fiyat etiketiyle ABD’de de satışa çıkacak.

Şimdi, OnePlus, Nord Instagram hesabından yeni telefon için “çok yakında!” ifadesini kullandı. Şirketin paylaştığı bu Instagram gönderisinden çok bir şey anlamıyoruz, çünkü sadece telefonun er ya da geç geleceğini söylüyor, D. Fakat gönderi, telefona çok az kaldığının kanıtı, ona bir şey diyemeyeceğim.

Şimdi telefonla ilgili detaylara gelelim, bir sertifika sürecinde Nord N10’un 18W hızlı şarj desteğiyle geleceğini öğrenmiştik, (ben şimdi öğrendim)bazı sızıntılar da telefonda 6GB RAM ve 128GB dahili hafızanın bulunacağını söylüyor.

Bununla birlikte telefonda 6.49 inçlik, 90Hz yineleme hızına sahip bir ekran kullanılacak, bu ekranın çözünürlüğü ise Full HD+ olacak. Arkada dörtlü kamera kurulumuyla bizi karşılayacak Nord N10’un ana kamerası 64MP iken, bu kameraya 8MP çözünürlüğünde ultra geniş açı lensi, 2MP derinlik ve 2MP makro sensörleri eşlik edecek. Yazının başında da dediğim gibi lansmanın Ekim ayında yapılması bekleniyor.

Bununla beraber OnePlus’ın Clover adlı giriş seviyesi bir akıllı telefon üzerinde de çalıştığını ve telefonun yakın zamanda duyurulacağını da ekleyelim.

OnePlus’ın bu hamlelerini nasıl değerlendiriyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/oneplus_nord_n10_teased_should_launch_sometime_in_october-news-45535.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap