İlginizi Çekebilir

OnePlus’ın Giriş Seviye Akıllı Telefonu Clover’dan Haber Var!

asus phone-temsil

Clover deyince aklınıza Hack in Tosh’daki ön yükleme aracı gelmiş olabilir, fakat OnePlus’ın bu telefonu, öyle bir şey değil.

Geçen hafta, şirketin OnePlus Clover adıyla piyasaya süreceği akıllı telefonu ile ilgili bilgiler gelmeye başlamıştı. Geçtiğimiz aylarda Nord model adlı 349EURO fiyata sahip orta seviye  ve en önemlisi 5G destekli akıllı telefon duyuran OnePlus, uzun süredir sürdürdüğü “sadece amiral gemisi” politikasından vazgeçtiğini göstermişti. Clover da bu ayağın ikinci ürünü oluyor ve bu sefer, giriş seviyesi özellikler ve yaklaşık 200USD fiyat etiketli bir telefon göreceğiz.

Şimdi ise Clover ile ilgili yeni bilgiler, Geekbench’ten ve MySmartPrice’ın kıyaslamasından geldi. Uzun süredir gördüğümüz “Bengal” kod adına sahip bu telefon, 1.8GHz hızda çalışan Qualcomm Snapdragon 460 işlemciden güç alıyor, bunun yanında 4GB RAM’in telefona eşlik ettiğini görüyoruz. Telefonun model numarası ise veritabanında OnePlus BE2012 olarak görünüyor. OnePlus Clover, tek çekirdekte 245, çok çekirdeke ise 1174 puan almış.

OnePlus Clover, Snapdragon 460 ve 4GB RAM ile GeekBench'te görünüyor

*OnePlus Clover Geekbench verisi

6.52 inçlik HD+ çözünrlüklü bir ekranla gelmesi beklenen OnePlus Clover, genişletilebilen 64GB dahili hafıza seçeneği ile sunulacak. Arka tarafta 13MP ana kameranın yer aldı üçlü kamera kurulumunu göreceğiz, diğer 2 kameranın çözünülüğü de 2MP olacak. Muhtemelen biri makro, diğeri derinlik sensörü olacaktır.

Clover, arka tarafında bir parmak izi okuyucu da barındıracak, bunun yanında telefonda 3.5mm kulaklık girişi de yer alıyor.

6000mAh gibi büyük diyebileceğimiz bir pile gelen Clover’in kutusundan pili doldurması bayağı zaman alacak 18W’lık bir şarj adaptörü çıkıyor.

OnePlus, Nord’u ABD pazarına sunmamıştı, fakat bu telefonun yaklaşık 200USD fiyat etiketine sahip olacağı ve ABD’de de satışa çıkacağı söyleniyor.

OnePlus’ın giriş seviye telefon pazarında nasıl bir başarı göstereceği büyük merak konusu. Bu fiyata ek olarak şirket; Samsung, Motorola, Xiaomi ve Oppo gibi dev oyunculara karşı nasıl bir politika izleyip, onları yakalamaya çalışacak hep birlikte göreceğiz. OnePlus’ın son hamlelerini nasıl değelendiriyorsunuz?

https://www.gsmarena.com/oneplus_clover_appears_on_geekbench_with_snapdragon_460_and_4gb_ram-news-45113.php

Yorum Yap
Nasıl Buldunuz?

Yazar Hakkında

2012 yılından beri teknoloji konulu araştırmalar yapmaktayım. Bir şeyi öğrenmemin temelini merakım oluşturur. İnsanların sorunlarına çözüm bulmayı severim ve benim bilgilerimden yararlandıkları zaman mutlu olurum. Her zaman teknolojinin olumlu olumsuz eleştiri kısımlarında yer alırım ve bu eleştirileri yaparken üretici politikaları ve kullanıcı görüşlerini değerlendiririm. Almayın yerine neden almamalısınız? Düşüncesini benimserim. Uzman olduğum konularda makaleler yazıp videolar çekmek hoşuma gider. Bilgilerimi Facebook ve Google grupları başta olmak üzere Web forumları, araştırmalar ve YouTube videoları ile geliştirmeye çalışırım.

Yorum Yap